Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A szélsőségesebb, és/vagy...

A szélsőségesebb, és/vagy kevésbé elfogadottabb műfajok kedvelői toleránsabbak?

Figyelt kérdés
Aki mondjuk Death metált, vagy keményebb fajta hardcoret vagy akármit hallgatnak, amit mondjuk egy klasszikus zenét, vagy valami Zámbó Jimmyt kedvelő ember elítélne, azok elfogadóbb emberek? Mert szerintem azzá válnak, ha azt kell hallgatniuk, hogy mi ez a halálhörgés, mosógéphang, vagy akármi. Viszont ha a saját szubkultúrájukban vannak folyamatosan, akkor ők is fikázzák a többit? Mit gondoltok erről?

2019. júl. 7. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem nagyon lehet ilyet kijelenteni. Az biztos, hogy egy rajongói közösség minél nagyobb, annál nagyobb eséllyel lesz prominens az idiotizmus, de hogy ez mennyire érinti konkrétan melyik műfajt, az már szerintem totál változó/emberfüggő. Előfordul az az eset, amit felvázoltál, de van olyan is, hogy valaki átesik a ló túloldalára, és kialakul benne egy felsőbbrendűségi komplexus, amiért nem azt hallgatja, mint mindenki más. Sőt, a kettő ellentmondásos módon egyszerre is fenn tud állni: meglepően sokszor láttam már olyat, hogy valaki teljesen beszűkült, lesajnáló módon fikázza az átlag zenehallgatót, amiért az szűk látókörű, és lenéz neki nem tetsző stílusokat.
2019. júl. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nyitott vagyok, de van amire azt mondom, hogy igénytelen szar. Hallgatok death metalt - bár közel sem az a legszélsőségesebb metal szubzsáner, vannak szélsőségesebbek is - black metalt is, meg hallgatok klasszikus zenét is, Paganinit, Beethovent, filmzenéket, de hallgatok edm-et is, pl. Avicii-t.

Vannak rossz előadók minden műfajban, nem minden metal előadót szeretek én sem, sőt van amiket kifejezetten utálok, de ezeket a rádióbarát pop slágereket sem különösebben szívlelem, viszont amit egyáltalán nem vesz be a gyomrom, az a mulatós, a cigányzene, ezektől falra tudnék mászni. A mosógépzene, azaz a dubstep volt még olyan, ami előtt értetlenül álltam, de már kiment a divatból, és mindenki elfelejtette. Rap zenével semmi semmi bajom, de én azt inkább érzem költészetnek, tekintve hogy hangszeres zenéléshez semmi köze nincs.

2019. júl. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jaj, ne!!!
2019. júl. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!