Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Csak szerintem gáz, hogy...

Csak szerintem gáz, hogy rap/trap és egyéb hasonló műfajú koncerteken pogóznak meg metálvillát mutatnak?

Figyelt kérdés
Néztem ilyen koncertekről videókat, és nagyon soknál ezt látom sajnos :/ Meg már kb. minden második lányon oldallánc van. Persze a rock és metál zenét leszólját, de ők egyáltalán tudják, hogy ezek a dolgok honnan vannak?

2019. aug. 8. 10:28
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
csak szerinted
2019. aug. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rockerektől, metálosoktól kérdeztem.
2019. aug. 8. 11:28
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Valószínűleg nem csak szerinted, mivel rocker/metalhead körben mintha kimondottan hagyománya lenne minden ehhez hasonló hülyeségre irracionális módon rápörögni, de attól még ugyanúgy egy sz#r hozzáállás. Amikor egy szubkultúra képviselői a fejükbe veszik, hogy valami tök szimpla dolgot kisajátítanak, abban az a jó, hogy legalább olyan könnyen lehet velük azonosan önkényesen kötözködni, mint ahogy ők kötözködnek másokkal. Lehetne pl. azon vitatkozni, hogy a rockon belül konkrétan melyik alstílusra vezethető vissza a pogózás, meg a lánc, meg a metálvilla, stb., és hogy az CSAK az ÖVÉK, nem a tágabb értelemben vett rockereké; arról nem is beszélve, hogy a metálvillával megegyező kézjelek jelen voltak évszázadokkal korábbi kultúrákban is, szóval a metalheadek totál nincsenek abban a pozícióban, hogy másokon kérjék számon, hogy hogy merik felmutatni.

Hip-hop esetében meg nem is tudunk akkora kulturális szakadékról beszélni, hogy érdemes legyen ezen fennakadni. Rengeteg a párhuzam, meg a konkrét crossover a két műfaj között, pláne ezzel a mai "emo rap" irányzattal. Egy csomó híres modern rapper szereti a rockot, és ez hallatszik is a saját zenéjükön, miért ne szivároghatna át ez a hatás a rajongókra is?

"Persze a rock és metál zenét leszóljá[k]" - kik? Sokféle zenét hallgatok, így sok kultúrkör általános meglátásaival képben vagyok, és nem is tudok visszaemlékezni olyanra, hogy egy rap-fan leszólta volna a rockzenét, mint olyat (meg ha már itt tartunk, nem ismerek még egy olyan szubkultúrát, amiben akár csak megközelítőleg akkora hagyománya lenne leszólni stílusokat, mint a rockerek közt). Ahogy észrevettem a rap-sznobok is inkább csak a sztenderdebb popzenét, vagy a nekik kevésbé bejövő hip-hop-irányzatokat szólják le.

"de ők egyáltalán tudják, hogy ezek a dolgok honnan vannak?" - kit érdekel, hogy tudják-e? Elmentek egy koncertre, hogy jól érezzék magukat, miért akarsz rajtuk bármiféle kultúrtörténelmet számon kérni?

Meg igaziból ezt tudom reagálni minden a tiedéhez hasonló problémára. Mit érdekel az bárkit, hogy valaki milyen formában érzi jól magát a saját pénzéből, a saját szabadidejében, amíg másnak nem árt vele?

2019. aug. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"Persze a rock és metál zenét leszóljá[k]" - kik?



Ha például az osztályteremben bekapcsolok valami metált, akkor egyből az összes oldalláncos, h&m-es AC/DC vagy metallica pólos ember mondja, hogy kapcsoljam már le ezt az üvöltözős szrt. És szerintem ez így nincs rendben, hogy tele vannak aggatva olyan dolgokkal, amik valamilyen szinten köthetőek ahhoz a zenéhez.

2019. aug. 8. 13:38
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
#4 Magyarán a kérdés nem is kimondottan arról szól, amit fentebb írtál, hanem annál specifikusabb magánéletbeli frusztrációdat vetíted a témára. Amit a hip-hop-kultúrában megjelenő rock-kultúrához köthető elemekről mondtam, azt tartom, a személyes konfliktusaidról meg inkább nem foglalok állást. Az egész rocker vs nem_rocker témával kapcsolatos vitákat, meg azok minden gyerekes velejáróját (mindkét oldalról) én is követtem gimiben, nagyrészt passzív szemlélőként, annyi elég is volt belőle.
2019. aug. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
Nem baj, majd kinövöd :)
2019. aug. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is gáz.
2022. márc. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!