Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek a willkommen...

Szerintetek a willkommen tábla a rammstein koncerten mit jelent?

Figyelt kérdés
Természetesen tisztában vagyok a szó jelentésével de engem az érdekel hogy mit akarnak ezzel üzenni.Gondoltam arra hogy a európai menekültpolitikát figurázzák ki, de az is lehetséges hogy épp a bevándorlás mellet vannak, amit viszont nehezen tudok elképzeln, bár a rammsteinből bármit kinézek.

2019. aug. 30. 20:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell mindenbe mindent belegondolni. Lehez, hogy csak egy szimpla üdvözlés
2019. aug. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

"Gondoltam arra hogy a európai menekültpolitikát figurázzák ki, de az is lehetséges hogy épp a bevándorlás mellet vannak, amit viszont nehezen tudok elképzeln[i]"

Már-már abszurd komédiának érzem azt a sok mentális gimnasztikát, amit emberek képesek belefeccölni abba, hogy a Rammstein egyes húzásait valamiféle poszt-ironikus jobbos/konzervatív szimbolikának állítsák be, főleg, hogy amúgy nem is titkolt tény, hogy a banda tagjai alapvetően baloldali liberális emberek. A múltkor valaki azt akarta itt bevándorlásellenes kijelentésnek ferdíteni, hogy Németországot egy fekete nőként ábrázolták; de van, aki a mostanában relatíve nagy hírverésnek örvendő színpadon csókolózásukon volt megbotránkozva, mintha ez ilyen frissebb dolog lenne náluk, annak ellenére, hogy konkrétan a második albumuk idején vált jó szokásukká, hogy az énekes anális szexet imitál a billentyűssel... Nem is az döbbent meg, hogy emberek azt szeretnék, hogy egy általuk tisztelt művész értékrendje egyezzen az övékkel, hanem az, hogy egyesek milyen messzire képesek eloldalazni bármiféle realitástól, csak azért, hogy fenntarthassák a számukra legkényelmesebb elképzelést.

Amúgy egyetértek az elsővel: a legésszerűbb az, hogy szimpla üdvözlés. De ha van is mögötte valami mélyebb üzenet, szerintem elég elszomorító, hogy konkrétan az "üdvözlünk" szóról egyből arra asszociálsz, hogy nyilván valami politikai töltetű, szarkasztikus gúny van mögötte. Nem gondolod, hogy ez egy kicsit dehumanizált módja a világ szemlélésének?

2019. aug. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
66%
#2) Tolle Antwort! Mehr von der Sorte, bitte. ..... Amikor ilyet olvasok, akkor mindig arra gondolok, hogy tán van még remény.
2019. szept. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%
#2 azzal hogy Germánia egy fekete nő a Deutschlandban mondjuk pont az van kifigurázva, hogy Németországban már lassan több a külföldi mint a német
2019. szept. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#4 Hát ez egyáltalán nem igaz,ugyanis leírta a második válaszoló is hogy a banda tagjai balosok.Szerintem ezzel inkább azoknak üzennek akik nácinak nevezik őket.Aki kicsit is ismeri őket az tudja, hogy szeretnek provokálni,ezzel pedig pont a szélsőjobbosokat provokálják.
2019. szept. 5. 23:51
 6/13 anonim ***** válasza:
44%

attól még hogy valaki baloldali nézeteket vall nem lesz agyatlan libsi aki mindenkit a mellére akar ölelni

ott van John Cleese, aki mindig is egy liberális ember volt mégis kritizálja Londont, hogy az már nem angol város, mivel több ott a külföldi mint az angol

2019. szept. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem is mondtam hogy agyatlan libsik lennének.A kérdést is azért tettem fel mert azt gondoltam hogy a willkommen táblával a bevándorlásra akarnak utalni,tehát simán el tudom képzelni hogy ellene vannak.
2019. szept. 6. 01:54
 8/13 anonim ***** válasza:
csatlakozom az elsőhöz, szerintem is csak simán egy üdvözlés akar lenni, egy gesztus, mint az ahogy a koncert végén mindig megköszönik az adott ország nyelvén a tapsot
2019. szept. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%

Auslander előtt van. Ugye. Mondjuk az auslander a szexturizmusról szól, de szerintem simán betudhatjuk egy provokációnak a Merkel féle Üdv németországban bevándorló szerető politikának. Mert ugye özönlik a sok nem ide való Németországba 8és az EU-ba).

Biztos vagyok benne, hogy azért az tökük is tele van a sok török,arab ...stb menekülttel.



Nincsenek a bevándorlás mellett.


A Rammstein provokál, rávilágít dolgokra ironikus6szarkasztikus/cinikus módon. Tükröt mutat a társadalomnak, és kendőzetlenül teszi.

2019. szept. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ha a willkommen táblával a bevándorláspárti politikát akarják kifugurázni,akkor ilyen alapon a szivárványos zászló is csak irónokus?Ezt mondjuk nem tartom valószínűnek.
2019. szept. 25. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!