Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen igazán jó zenéket...

Milyen igazán jó zenéket ajánlanátok? Bármilyen műfajból jöhet!

Figyelt kérdés

Nagyon rossz a zenei ízlésem, szeretnék jobb irányba haladni. Tudom, mindenkinek más jön be, de tényleg nagyon elmaradott vagyok e téren.:(

A válaszokat előre is köszömöm!



2019. szept. 1. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
MC MYBYT - Világmegváltós Rap
2019. szept. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Tessék, pár fontos könnyűzenei előadó műfajok szerint, nagyjából időrendben, az '50es évektől:

Blues/Rock and roll: Chuck Berry, Elvis Presley, Rolling Stones

Pszichedelikus rock: későbbi Beatles, korai Pink Floyd

Progresszív rock: King Crimson, későbbi Pink Floyd, Genesis

Funk, Diszkó: James Brown, The Isley Brothers

Art/Experimental rock: Velvet Underground, David Bowie, Brian Eno

Punk/Posztpunk: Clash, Sex Pistols, Siouxie & The Banshees

New wave: Talking Heads, későbbi Roxy Music és David Bowie

Alternatív rock/Britpop: Sonic Youth, R.E.M., Radiohead, Oasis


Lényeges még a jazz és hiphop is például, de abban nem én vagyok az expert.

2019. szept. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 robi1980 ***** válasza:

Olyan zenéket hallgass, ami NEKED tetszik. Böngészd a YouTube-ot, előbb-utóbb találni fogsz olyan számokat, amiket még nem hallottál, de egymás után sokszor is meghallgatod, mert annyira tetszik.


Azért nem konkrét számokat írok válaszként, mert a zene hanglat- és életkorfüggő. Ott tartok, hogy egy-egy 20 évvel ezelőtt hallgatott "kedvencemen" elgondolkodom néha, hogyan tudtam ezt akkor hallgatni... :D Pl. Mike oldfield-dal is úgy vagyok sokszor, hogy egy-egy új lemezének meghallgatása után úgy érzem, "Ez az eddigi legjobb!" :)


Megjegyzés: A zenei ízlésed "fejlesztéséhez" először is egy valamilyen szinten minőséginek mondható hangrendszer kell. Egy nagyon jó zenében is lehet ám hatalmasat csalódni rossz minőségben...


No de nem akarok itt litániát írni, tessék, egy JÓ zene:


https://www.youtube.com/watch?v=_euDhMDDRq4

2019. szept. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
pentatonix :D
2019. szept. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2019. szept. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia,

A zenei ízlés szubjektív, mindenkinél más lehet, de pl vannak olyan honlapok, ahol országonként összeírják a top 100 számot évenként.


Itt lent pl. évenként lehet visszamenni kb 2005ig, ha rámész az évre. Ha a mai pop vagy hasonló nem jönne be akkor visszamehetsz egy picit és véletlen eltudod kezdeni hallgatni őket. Biztos lesz olyan ami tetszeni fog. Van sok más ilyen honlap is.

[link]

[link]


Egyébként itt van néhány szám vegyesen, -főleg elektronikusak- mint írtam ez szubjektív és lehet más azt mondja rá fuu neki nem tetszik...:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Ne érezd magad akkor sem rosszul ha valakinek nem tetszik, Nem véletlenül van annyi zenei műfaj a klasszikustól az operán át a metal rock-ig.

2019. szept. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2019. szept. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 veterán vas ***** válasza:

Kutakodj egy kicsit a zenés színházi darabok világában. Musical, opera, operett, a "bármilyen műfaj"-ba, ezek is beleférnek.


Biztos lesz aki megmosolyog majd, de hidd el nekem, ott (is) találhatsz igazán jó zenéket.

2019. szept. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!