Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nálatok annak idején vagy...

Nálatok annak idején vagy jelenleg mi szólt az iskolarádióban?

Figyelt kérdés
Nekünk minden teremben volt egy hangszóró, azon mondták be a közérdekű dolgokat, vagy ha valakinek le kellett fáradnia valamelyik irodába, jöttek hozzá szülei, stb. Ezen kívül úgy rémlik, többnyire zene szólt. Egyetemen a kolis szobában is volt hangszóró, abban lényegében csak zene ment szintén, egész nap. Azon kívül olykor bejátszották a két rádiós fiatalember ökörködéseit, amiket állítólag spontán találtak ki, parodizáltak idős embereket, stb elég vicces volt.

2019. szept. 3. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bárcsak lenne sulirádiónk!
2019. szept. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak egyre emlékszem: Exotic - Trabant
2019. szept. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csak zene szólt. Általában az éppen legnagyobb slágerek, vagy amikor az ügyeletes rocker vette át az irányítást, olyankor ugyanazon 10 mainstream rock dalból álló halmaz valamelyik eleme. Ezen kívül időnként külön kérésre is betettek számokat, de ilyenre ritkán került sor, és olyankor is gyakran volt, hogy nem hagyták a végéig lemenni az adott dalt. Egyszer egy haverinám meglepetésszerűen elintézte, hogy születésnapom alkalmából lejátsszanak egy Billy Talent számot (valamelyik híresebbet, vagy a Red Flag-et, vagy a Fallen Leaves-t), mert akkoriban ők voltak a kedvenc zenekarom.

Egyébként nem szerettem a sulirádiót. Egyrészt amiatt az egysíkúság miatt, amire fentebb próbáltam finoman utalni, másrészt meg mert idegesítően hangos volt. Egy átlag tanítási napon egy szünetünk volt, ami nem 10, hanem 15 perces, és olyankor se nagyon lehetett értelmesen kommunikálni, mert üvöltött az a sz#r. Még edgy-bb koromban rendszeresen bejátszottam emiatt azt, hogy felálltam a jobb első padra, ahonnan elértem a hangszóró vezetékét, és kihúztam a konnektorból, mondván, hogy a folyosóról beszűrődve pont ésszerű a hangerő. Van is erről egy kis anekdotám amúgy: egyszer, mikor épp húztam ki a hangszórót, épp jött be egy osztálytársam, aki nekifutásos ugrásból elrántotta a kezemet. Nem derült ki számomra, hogy meg akart-e akadályozni a szokásos tervem megvalósításában, vagy csak le akart-e pacsizni a könyökömmel, mindenesetre azzal a lendülettel leszakadt a helyéről a hangszóró, és egy óriási puffanással a padlón landolt. Bejön a termünkkel szembeni kis barlangjából a rendszergazda, elmeséljük neki, hogy mi történt... Pár percig néz, látszik rajta, hogy megy a fejében a buffering, míg végül az bukik ki belőle, hogy "de ez nem erre való b#zmeg". :D

2019. szept. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Valami tucat tuc-tuc szólt mindig, akkor szoktam rá a fülhallgatóra. Persze ha szólni mertünk, egyből jött a "csinálj jobbat ha tudsz hülyegyerek".
2019. szept. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam az egyik bemondó. Minden héten összeállítottunk egy műsort mindenféle érdekes dologból, többnyire tematikusan, majd suli után felvettük magnókazettára. Csütörtökönként az ebédszünetben lejátszották.
2019. szept. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!