Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nem abszolút hallás, de akkor...

Nem abszolút hallás, de akkor micsoda?

Figyelt kérdés

Nincs abszolút hallásom. Nem tudom megmondani referenciahang nélkül, hogy épp milyen hangot hallok.

Viszont dallamokat, dalokat, zeneműveket gond nélkül jó hangon kezdek el énekelni mindenféle támpont nélkül. Akár egy sok-sok éve nem hallott dalt is jó hangnemben éneklek vissza.


Nem tudom teljesen elmagyarázni, de olyan mintha a fejem egy rádióként működne, és vissza tudom játszani benne a hallott dalokat. Élethűen, mintha a valóságban is hallgatnám. Szuper szórakozás, néha előkeresek régen hallgatott számokat, “lejátszom őket a fejemben” és aztán megnézem mennyire voltam pontos :D 10/9-szer eltalálom.


Ez szimpla zenei memória?



2019. szept. 7. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A fejedben vannak a hangok és azt használod referenciahangnak. Beethoven is így szerzett zenét süketen, a fejében voltak a hangok, tudta, hogy mi hogy szól.
2019. szept. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Na de pont ez az; nem tudom melyik hang hogyan szól. Visszaéneklek egy évekkel ezelőtt hallott számot a pontos hangokkal, benne szól a fejemben, de azt nem tudnám megmondani név szerint milyen hangokat énekelek.

Ha valaki leüt egy billentyüt a zongorán, odanézés nélkül nem tudom megmondani milyen hang szólalt meg.

2019. szept. 7. 17:47
 3/6 A kérdező kommentje:
*billentyűt
2019. szept. 7. 17:48
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Ez nem nagy képesség. A jó hallású emberek így énekelnek
2019. szept. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
Relatív hallás lehet akkor. Vagy biztos hogy van benne egy nagy adaggal, de magához hogy énekelni tudj is nagyon kell hozzá
2019. szept. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az az érzésem, hogy egyikőtök sem értette meg igazán a kérdésem (főleg nem a 2.). Nehéz elmagyarázni..


Amúgy egy kis angol nyelven való kutakodás után arra jutottam, hogy “csak” marha jó zenei memória.

2019. szept. 15. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!