Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi az abszolút hallás tulajdon...

Mi az abszolút hallás tulajdonképpen?

Figyelt kérdés
Igen, tudom, egy adott hangról eldönti az illető, hogy az milyen zenei hang, google stb, olvastam. De nem értem. Teszem azt egy 7 éves gyereknél hogy jönnek rá, hogy abszolút hallása van/lehet? Jó eséllyel még az ABC-t se ismeri, nem hogy a hangok megnevezéseit.

2015. jún. 9. 23:53
 1/7 anonim válasza:
Hát az én öcsémnek én megmutattam egy dallamot, ami tetszet neki, majd pár nap múlva magától lejátszotta a zongorámon is.(még csak 9 éves és nagyon nem is érdekli a hangok nevei, de ha pl. Egy dalnál hibázik egy fél hangot akkor rögtön kijavítja azt:)
2015. jún. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
bocs kihagytam:Azt a dallamot gitáron mutattam neki és ezért is lepődtem meg.
2015. jún. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én szinte mindent hallásra játszom, és ha valamit vissza kell énekelni, azt mindig hajszál pontosan vissza tudom, a hangerősségem nem jó egyedül. De fogalmam sincs a zenei hangokról, sose érdekelt, kottából se tudok olvasni, nem is akarok.
2015. jún. 10. 08:56
 4/7 anonim ***** válasza:
általában olyan embereknél fedezik fel hét éves korban akik foglalkoznak zenével és ők azért ismerik az abc-s hangokat
2015. jún. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Amugy amiről te beszélsz az egyfajta természetes tehetség, ami nem is olyan ritka, hisz rengeteg énekes énekel úgy hogy nem ismeri a kottát vagy a hangokat.
2015. jún. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ahhoz nem kell abszolút hallás, csak relatív hallás, ami egyáltalán nem természetes tehetség, hanem majdnem mindenki által megtanulható, az emberek nagy részénél magától kifejlődik valamilyen mértékben :)
2015. jún. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én csak 11 éves koromban fedeztem fel, hogy jé, egyébként abszolút hallok! Mert eddig teljesen normálisnak, alapnak tűnt az, hogy én tudom az összes hangot, legyen az hangszeren lejátszott gyors darabok, youtube-on a dalok vagy emberi ének hang. Illetve az utóbbit fejleszteni kell, ha nem vagy túl jó az emberi hangok azonosításában. Nem tudom megállapítani, hogy milyen hangnemben beszélnek az emberek, ami igazán sajnálatos. Pédául ha van egy legjobb barátod, és tudod, hogy általában milyen hangnemekben beszél, akkor kitapasztalhatod, hogy milyen hangnemekben beszél, amikor szomorú, csalódott, boldog, ilyesmi. Akkor lehetetlen lesz hazudni neked. De ehhez zseni abszolút hallónak kell lenni, és kétlem, hogy létezne a világon ilyen ember. Abszolút hallónak lenni jó, és kiváltságos dolog, mert nem lehet jól megtanulni mesterségesen. Viszont néha átok, ezt tudják az abszolút halló társaim, mert néha olyan nehézségeket okoz, amit el sem tud képzelni egy átlagos ember, és nem is értik meg, hogy hogy lehetséges? Hasonlóképpen én sem nagyon tudom elképzelni, milyen úgy élni, hogy nem hallod, milyen hangon, milyen hangnemekben vannak a dalok, darabok. Az kész katasztrófa lenne számomra. :)
2020. szept. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!