Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek miért szorult...

Szerintetek miért szorult háttérbe a dzsessz zene?

Figyelt kérdés

Alig hallgatnak dzsesszt, ahhoz képest, hogy mennyire népszerű a rock, a hip-hop, de a metált is jóval többen kedvelik.


Pedig elképesztően sokszínű műfajról beszélünk, ami rengeteg irányzattal rendelkezik, és sok más műfajban is felfedezhető a hatása, különösen pl. hip-hop terén.


2019. szept. 30. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert túl igényes ahhoz, hogy a nagyközönség vevő legyen rá. Egyrészt odafigyelést kíván, másrészt sokan idegenkednek az improvizációktól, mondván hogy ez már túl bonyolult, nem köti őket le. Magyarán: rétegműfaj. Mellesleg ha egy rádión, meg zenecsatornákon szocializálódott emberke meghallja, hogy jazz, akkor egyből előítéletei vannak (csakúgy, mint a komolyzenével), hogy az valami atombonyolult, hallgathatatlan valami. Inkább a zenészek zenéje.
2019. szept. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1 Nekem is megfordult ez a fejemben, és talán tényleg ez az egyik legfőbb ok. Jelenleg én is csak ismerkedem a műfajjal, csekély zenei műveltséggel (hangszeren nem is játszom), de élvezem, pedig 2 éve még szinte csak hip-hop számokat hallgattam, és messze nem csak igényesebb fajtából, tehát volt terítéken Lil Pump és 6ix9ine is (mégha nem is ők voltak a meghatározóak, közel sem).

Szerintem a bebop könnyen emészthető, és egy jó kiindulópont, azt már megértem, ha a progresszív dzsessz sokak számára riasztóan hangzik, és első hallásra nehezen élvezhető, de meg lehet próbálni átszellemülni.

Imádom becsukni a szemem, hátradőlni és átadni magam a zenének, és elképesztő, hogy akár egy adott mű, mennyi különböző érzelmet képes kiváltani belőlem.

2019. szept. 30. 17:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Legyél rá büszke, hogy ilyen kifinomult ízlésed van. Hogy háttérbe szorul azzal ne tőrödj, az igényesség más művészeti ágakban is háttérben van (zene mellett filmek pl.) Én gitároztam régen úgyhogy hozzám a fúziós jazz áll a közel, de egy fárasztó nap végén, gyakran alszom el a Bartók Rádió műsoraira, ott is remek jazz zenék szoktak lenni.
2019. szept. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mert a pórnép többsége nem képes megemészteni a négy akkordnál és a Boci boci tarka dallamánál bonyolultabb zenéket. Ugyanezért mára már a rock és a metal is háttérbe szorult.

A másik, hogy a média is szándékosan csak a népbutító zenéket nyomatja.

2019. okt. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!