Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért rezeg be a gitár húr ha...

Miért rezeg be a gitár húr ha nem fogok le semmit? Csak a g húr

Figyelt kérdés

2019. nov. 5. 20:38
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Nincs egy hetes az új gitárom.
2019. nov. 5. 20:40
 2/14 anonim ***** válasza:
Hát szar minőségű komponensekből van összerakva tök mindegy, hogy új. De kicsit részletesebben leírhatnád, hogy hallod "rezgést"... mert így senki nem fogja tudni.
2019. nov. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A boltban beállították a nyakát? (Egy tisztességes boltban beállítják ingyen neked, vásárláskor.)
2019. nov. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Mojjo ***** válasza:

@3: Klasszikus gitár...


Amúgy bármi lehet meg annak az ellentéte is. Lehet csak a húr szar. Főleg a g húrnál ez esélyes. Vagy tényleg valami baj van a nyakkal. Vagy a szemöldökkel. Vagy vmelyik bunddal. Vagy bármivel. Ezt nete. keresztül ember nem mondja meg.

2019. nov. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem igazán allitgattak. Én behangoltam, meg kipróbáltuk az erősítést. Néztem, nem ér hozzá semmihez, se másik húrhoz, se bundhoz, legalábbis nem látom. Nem tudom leirni, hogy rezeg. Köszönök szépen minden választ
2019. nov. 5. 22:32
 6/14 A kérdező kommentje:
Úgy hallom, ha lefektetem a hátára, akkor kevesbe rezeg, vagy csak kevésbé hallom. Nem tudom
2019. nov. 5. 23:09
 7/14 Mojjo ***** válasza:

Azt mondod egy hetes a gitár. Az elmúkt 6 napban nem csinálta, csak most lett ilyen?


Egy húrcserét bepróbálnék, ha semmi, akkor hangszerész.

2019. nov. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha egy hetes a gitár és valóban boltban vetted és nem vagy elégedett, állítsd vissza a bolti állapotát és VIDD VISSZA! Vásárlástól való elállásnak hívják, nem kell megindokolnod. Visszakapod a pénzed. Feltéve, hogy nem írtad még rá a neved körzővel!


01. A rezgés nyugalmi állapotban történik, mondjuk lóg a falon: valami hasonló frekvenciát produkál a közelében és azt veszi át, így berezeg.

02. Játék közben, amikor nem is fogod le a húrt: technika, tompítani kell, egyéb eszközt használni a tompításra.

03. A rezgés akkor történik, amikor játszol rajta: nyak helytelen beállítása, húr hozzáér a bundhoz. Esetlegesen a bund síkolása is szükséges lehet, hiába új a hangszer.


Bármi lesz, utálni fogod, vidd vissza!!!

2019. nov. 6. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ha halkan pengetem nem hallom, hogy zörögne. Olyan, mintha valamihez hozzáérne. Fához, vagy fogalmam sincs.
2019. nov. 6. 08:06
 10/14 A kérdező kommentje:
Ha első bundon fogom le, akkor is berezeg.
2019. nov. 6. 08:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!