Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos gitározni szertetné...

Elektromos gitározni szertetnék de semmit nem értek az "énekhez" ( énekből laza 2.5 vagyok ). Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Üdv annyi lenne a kérdésem hogy neki lehetne -e kezdeni egy hosszabb tanulásnak vagy nem érdemes. 13 éves vagyok.

2014. jún. 5. 18:15
 1/7 Koncocska válasza:

Szia! Gyakorolj! :D (mily meglepő :D)

Ha 2.5 vagy énekből, szerintem még ne menj magántanárhoz, egyenlőre ez kidobott pénz.... Bátyám (18 éves) 2 hónapja kezdett el magától tanulni, és rengeteget fejlődött már!!! Gondolom ismersz olyan számokat, amelyeknek kisebb a hangterjedelme (nem ugrál nagyokat) töltsd le a lyricsét, és ha még nem akarod a családod előtt, akkor ha egyedül vagy, énekelgess!!!! Vigyázz, hogy, ne erőltetsd meg a hangszálaidat!! Ha még nem tudsz egy hangot kiénekeleni, ne feszítsd, hagyjad, előbb-utóbb meg fog az szólalni!!!! :) HA GYAKOROLSZ!!!! :D Ajánlom még a skálázást!!

Ha már tudsz nagyjából elénekelni egy dallamot, viszonylag tiszta, és nagyon komolyan gondolod, akkor érdemes egy megbízható énektanárt keresni.

U.I.: még adok egy tippet: ha van rá lehetőséged, kb 2 hetente vegyél be egy kanál olivaolajat!! Ez ápolja a hangszálaidat. (Én csinálom ezt, és jelentősen hallatszik) Ha még soha nem ittál olivaolajat, akkor először csak egy kicsit kóstolj meg, ne félj, nem lesz azért nagyon szar, meg lehet szokni :) de ha nagyon nem jó, ne csináld, ez nem kötelező feltétele az éneklésnek, csak egy tipp :) SOK SIKERT *-* *-*

2014. jún. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Mi köze van annak, hogyan énekelsz a gitártanuláshoz?
2014. jún. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmi köze nincsen az énekórai teljesítményedhez. Gitárosként nem feltétlenül kell énekelned, a zenetörténet egyáltalán nem fontos, a zeneelmélet is csak akkor, ha komolyabb szintre szeretnél eljutni. De a gitározásnál alkalmazott zeneelmélet csak kis része olyan, ami egy általános iskolai énekórán előkerül. Például Jimi Hendix, Eric Clapton vagy Angus Young nem tudott kottát olvasni sem, mégis elég nagy nevek a rockgitározásban :)Érdemes nekikezdeni, még semmiről sem csúsztál le :D
2014. jún. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jaja, ráadásul az iskolai osztályzás mint mérőeszköz igencsak hasznavehetetlen bármiféle kalibráció híján...
2014. jún. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hello ! a kérdező vagyok és nagyon köszönöm a gyors válaszadást. Amúgy "ének" nekem az ének órát jelenti.Amúgy nagy lámpa lázam van de imádom a rock- és metálzenéket, szeretném megtanulni eljátszani őket.
2014. jún. 13. 21:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi másra való az élet? :D
2014. jún. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem sok köze van az énekhez. Sok gyakorlás, s bele fogsz jönni, bár türelem kell hozzá.
2017. márc. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!