Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Erdemes studio szettet egybe...

Erdemes studio szettet egybe venni?

Figyelt kérdés
Pl veszek olcsón egy szettet es kulon egy jo mikrofont hozza, mert nekem csak az állvány, pop filter, kengyel stb kellene.... Mennyire éri meg

2019. nov. 14. 03:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Általában mikrofonhoz adják a szettet és egy drága állványt, pedig teljesen jó egy olcsóbb is, pl a Rockstand.

Kengyel ha kell, az van a mikrofonhoz, de nemigen szokott kelleni, az állványon vannak csavarok, fel tudsz fogni bármilyen mikrofont.

Popfiltert én nem használok, igaz, főleg zenét veszek fel, de kicsit távolabbról énekelve, kissé a mikrofon mellé - is egy jó technika, ha jó kondis mikrofonod van, azzal lehet 50-60 cm távolságról énekelni, mert a filter tompít is, én nem használom.

Kábellel sem kell elszállni, 3 m untig elég, két, háromezer Ft erejéig.

Szóval vegyél egy interfészt, a behringer umc 204 hd teljesen jó, vagy egy M-Audiót, XLR kábelt, egy állványt és a mikrofont, na az legyen jó, legalább egy AT 2020 és ha van midid, akkor midi in-out kábelt, fejhallgatót, ennyi kezdésnek elég, aztán valamilyen jobb hangfalat, nem feltétlenül kell monitor, bár ha van zsozsó, akkor az is jöhet, de az ráér, valamilyen hangszóród biztosan van.

Vagyis én külön vettem, de meg kell nézni az ajánlatot, mit kínálnak.

2019. nov. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez igy megeri nem [link]
2019. nov. 14. 08:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezt pont ne, hacsak nem annyi a célod, hogy haveroknak mutogasd. Az audió interfész ebben a szettben nagyon gagyinak tűnik, az xlr-jack átalakítás pedig az esetek 90%-ában (hacsak nem egy régi keverőpultra csatlakoztatod) valami anomáliát fog eredményezni, vagy búgni fog, vagy gépzajt szed fel, vagy rossz esetben nem is szól egyáltalán.
2019. nov. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Így van, de az a véleményem, hogy ha egy tízesből meg akarod úszni, akkor igen, akkor megéri megvenni, de ne várj sokat tőle, gyenge cucc az egész és ehhez nem érdemes külön venni egy jó mikrofont, mert mindig a leggyengébb láncszem szabja meg az eredményt, itt meg minden elég gyenge, szóval valamilyen felvételt biztosan lehet vele csinálni és ha nem magasak az igényeid, viszont szűk a pénztárcád, akkor neked való.

Egy belépőszintű kis szúdió 60-80 ezer Ft kerettől indít, de inkább százezertől, ha spórolósan hangfalat, meg fülhallgatót is kell venned.

2019. nov. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi kb 50-ből megoldottuk. Van egy jó audió interfész aminek baráti ára van, mellé vettünk egy mikit meg egy belépőszintű professzionális fejhallgatót. Monitornak egy régi házimozi szolgál, a hangfal annyi idős mint én, az erősítő is a 90-es évek végéből való, de brutál jó hangja van, ha feltekerem a hangerőt kétharmadra, nyitott erkélyajtó mellett a szomszédok kertjében is élvezni lehet a műsort (eddig nem jött panasz - bár ez nagyon ritkán fordul elő, csak akkor, ha fellépésre készülünk nyáron).
2019. nov. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szettet 50-60 alatt nehogy vegyél. Én Ja szetttet akarnék ezt vennem: [link]
2020. dec. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja az ha akart lenni :D
2020. dec. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti en is ezt néztem
2021. jan. 1. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!