Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos gitárt, és szettet...

Elektromos gitárt, és szettet szeretnék venni, de nem pontosan tudom hogy működik, mit érdemes venni?

Figyelt kérdés
Főleg a későbbiek során Hammerfall, Rhapsody of Fire covereket tervezek csinálni (ezek mind Power Metal bandák), szóval ez alapján ajánljatok ha tudtok. Szóval először is egy gitár kéne. Kezdő vagyok, 45k-nál többet nem szánok rá szívesen. Egy effekt generátor is kéne, ennél fontos ugye számításba venni hogy miféle zenét játszanék rajta. Max 15-20k a keret. Egy másik kérdés pedig ez lenne: Ha van egy gitárom, egy effekt generátorom, azt ilyen sorrendben ráköthetem a gépemre, hogy annak a hangszóróját használja, illetve hogy majd felvételnél ne mikrofonnal kelljen?
2011. aug. 24. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:

A zenében sajnos hatványozottan igaz, hogy szarból nem lehet várat építeni.

Power metálhoz én valami Ibanezt vennék, vagy esetleg valami Epiphone, vagy Vintage, bár utóbbi kettő inkább hard rock/heavy metal. Meg ugye nagyon sok múlik a hangszedőkön. De azt azért most mondom, hogy egy tényleg jól hangzó gitár 100-120 körül van.

+ egy értelmes kombó ugyancsak megvan minimum 35-40, számítógép hangfalát felejtsd el.

Egy normális effekt pedál 20-25 körül van.


Persze vehetsz olcsó cuccokat is, de igen hamar el fogsz jutni odáig, hogy elégedetlen leszel a hangzással..

2011. aug. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben, én vállalom azt hogy teszem azt 2 év múlva le kell cserélnem, viszont ha most veszek egy 150k-s cuccot, és kiderül hogy nem megy/nincs kedvem, akkor hatalmasat szívnék. Ezt nem vállalom be. BTW ismerősöm, aki gitározik már 8 éve, remekül megvan egy 40k-s gitárral, többször hallgattam már játszani, teljesen rendben van a hangzása. Valóban nem egy egyszerű pc hangszóróval csinálja, hanem egy jóval erősebb hangfallal(szerintem kb 30k körül lehetett), de az effekt generátora csak egy középkategóriás.
2011. aug. 24. 20:03
 3/4 A kérdező kommentje:

[link]

Erről egyébként mi a véleményetek?

2011. aug. 24. 20:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát, így ránézésre nem sokat tudok róla mondani. Meg kéne hallgatni. Ja az alap, ha veszel gityót, a boltban mindenképp próbáld ki, vagy kérd meg az eladót, hogy próbálja ki.

Fórumokban írogatják, hogy a Cort gityók ár-érték arányban elég jók, csak koreai gyártmányt kell venni, mert az Indonéziában készültek szarok.

Itt nézegethetsz, szerintem nagyon olcsók:

[link]


+ehhez egy Marshall MG 15-ös kombó, otthoni gyakorlásra kiváló. Vagy amiről személyesen is van tapasztalatom: Laney LX kombók, pl ez:

[link]

2011. aug. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!