Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretnék rapper lenni Oo, (? )

Szeretnék rapper lenni Oo, (? )

Figyelt kérdés

Tudom hogy ezt nem itt kéne de, szeretnék tanácsokat kérni.

Hogy kezdjem? Nemigazán tudok 1-2 másodperc alatt szavakra rímekkel "visszajönni" . Még a beszédem is hibás egy-két helyen. Na mind1, még sok dolog van, de azért megkérnélek titeket hogy segítsetek tanácsokkal, köszönöm :)

15/f


2010. júl. 19. 21:58
 1/6 A kérdező kommentje:

Azt kifelejtettem hogy a kedvenc rapperjeim :

FankaDeli , Eminem , szóval olyan stílust szeretnék mint ők, ( komolyakat és vicceseket is )

2010. júl. 19. 22:00
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, arra készülj fel, hogy k*rvasokat kell gyakorolnod ahhoz, hogy rögtönözni tudd a szöveget, az ritmusos legyen és rímeljen is. Olvass sokal, mindenről, nézegess szinonímaszótárat, tudj egy szóra szininímákat és módokat, hogy hogyan tudod kifejezni azt máshogy. Akkor nagyon fontos még a ritmus is, mert ha az nincs meg, akkor megette a fene...Ne akard rögtön gorsan egy-két másodperc alatt rímekbe szedni a dolgokat, hanem először szerintem kezdd úgy, hogy írogatsz magadtól szövegeket papírra, és azokat felolvasod ritmusra(ha tudsz valahonnan szerezni metronómot, esetleg van neked, akkor javaslom, hogy próbáld ki, ha nincs, akkor gépről is lehet egyenletes kattogást szimulálni), valamint ritmusra olvasod a már megírt szövegeket. Szövegírásnál figyelj a szótagszámra, a rímekre és a témára is, mert hát azért nem mindegy, hogy miről f*sod a szót(persze amikor kezded, akkor még nem a témán van a hangsúly, hanem a ritmusérzéken és a rímfaragáson). Ha hallasz egy szót, akkor mindig keress hozzá autómatikusan szinonímákat. Egy idő után majd belejössz a dologba, és egyre jobban megy élőben, de szerintem akkor is kezdd azzal, hogy papírra írva/gépelve menjen, és csak azután kezdj bele az élő rappelésbe(őőő bocsi, nem tudom, hogy mi a neve, nem ez a freestyle?). A nagy szókincs elengedhetetlen, azt pedig sok olvasással lehet elérni. Bocsi, ha esetleg összevissza írtam le a dolgokat. Én nem soktam igazán rappet hallgatni, de véleményem szerint ez lehet a dolog lényege. Sok szerencsét ;) :D
2010. júl. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia, nagyon hasznos választ írtál köszönöm :)

Igen freestylozni is akarok , de legfőképpen zenéket is akarok majd írni hogy felléphesek vele stb , köszi mégegyszer :)

2010. júl. 19. 22:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát, örülök, ha tudtam segíteni ;D
2010. júl. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az énis akarok :D
2011. máj. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1.nek nagyon igaza van, úgy kezdj neki a freestylnak


a többi meg. keresel egy ütemet jutyúbon ("simple rap beat"), és arra próbálsz szöveget írni, vagy előbb a szöveg, és ahhoz keresel ritmust.

de akár magadnak is csinálhatsz FL studióval, vagy ilyesmivel


(Remélem még él a kérdés... :D )

2011. máj. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!