Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kottából hogy lehet gitár...

Kottából hogy lehet gitár TAB-ot csinálni?

Figyelt kérdés

A kotta adott, viszont nincs gitár tabom. Vagyis csak egy, amit meglehet találni a neten, de az nem az igazi.

Illetve sima kottát nem is tudom leolvasni, gitárra, csak a tab-ot. Program esetleg nincs ilyenhez?



2019. dec. 11. 23:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Dallamot akarsz lejátszani vagy akkordokat?
2019. dec. 12. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
De ha megvan a konkrét dal és netes az infó róla, amiket gyűjtöttél, akkor mutathatod is.
2019. dec. 12. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
34%
Hát pedig a kottaolvasás nagyon alap lenne, meg az hogy tudod mikor milyen hangot fogsz le. Szóval egyszerűbb lenne megtanulni, hasznos tudás, nem lenne többször ilyen problémád. Még punkként is tudok, ne szórakozzunk már :D
2019. dec. 12. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Guitár pro nevű progi. Androidra, Pc re. Beírod a kottát, fordít tabra.
2019. dec. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen, hát ez lenne amúgy.

[link]


Ezt találtam.


[link]


Ami jó amúgy, de így előre láthatólag is kérdeztem hogy nincs e olyan program hogy bele rakom a kottát, és az átalakítja tab-ra. pl Meg persze hogy több verziót is kipróbálhassak stb.

2019. dec. 12. 22:09
 6/14 anonim ***** válasza:

Tehát nem a dallamot akarod játszani, hanem akkordokat?

Ez egy zongorakotta, a bal kéz akkordokat (hármas hangzatokat) játszik szétbontva, a jobb kéz dallamot.

Ez gitárra úgy megy talán, hogy a bal kézhez jegyzett akkordokat ugyanígy szétbontva vagy együttesen lefogni, míg a másik szólamot énekelni kell hozzá...?

2019. dec. 13. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=J4HLrEGCF6I

Így szól.


Különben ott vannak az akkordok, amiket keresel a cím alatt:

[link]


"E A D G B E"

2019. dec. 13. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ja igen, a dallamot akarom lejátszani.

Igazából megtanulom ezt ami a guitar pron van.

Csak még ezt a videót néztem https://www.youtube.com/watch?v=8fbfsXUlzzo&list=PLolqqAwX4X..


És kicsit elbizonytalanított hogy ez talán egy egyszerűbb/más fajta. De lehet hogy ugyan az, csak én nekem megy nehezebben, eljátszani.

(amúgy kezdő gitáros vagyok szóval ja :D )

De végül is ha csak ez az egyetlen egy tab van, mondom megtanulom. :D

Mert akkor gondolom nincs ilyen progi hogy a (csak) jobb kezes kottát átalakítja TAB-ra, hogy több verzióban is kipróbáljam.



Illetve van egy másik dal, amit viszont már csak akkordokban találok meg.

[link]


Ez meg maga a dal, https://www.youtube.com/watch?v=fQmkYKbW_0A


Viszont most nézem és ehhez kottát nem is találok, így marad gondolom csak az akkordos.

Ami így nehezebb nekem hogy nem nagyon tudom a ritmikáját, azért is lenne könnyebb csak a "dallamos" része.


Mert népszerűbb dallamokból tuti van 1000+1 verziójúak, ezért akartam próbálkozni hátha én tudok csinálni magamnak pár verziót, persze progi által, mert a tudás még nincs meg :D

Így viszont elengedem és beérem ezekkel :)

2019. dec. 13. 11:45
 9/14 A kérdező kommentje:

Ja vagyis találtam még korábban egy programot, Guitar Pro 7.

Amibe belerakom a kotta pdf-et, vagy talán a midit. De ez meg valamiért pont a bal kezet alakítja át.


De még próbálkozni fogok vele, hogy kitörlöm már a midi/pdf fájlból a bal kezes részt.

És megpróbálom csak a jobbkezessel.

Csak odáig még nem jutottam el.

2019. dec. 13. 11:50
 10/14 anonim ***** válasza:

Ja, akkor neked be kéne iratkkozni az állami zeneiskolába.

Az első év végére vagy másodikban el fogod tudni játszani.

Ez pont egy olyan dolog, amit neten jobban nem lehet átadni.:)

2019. dec. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!