Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ezt a kislányt láttátok...

Varga722 kérdése:

Ezt a kislányt láttátok youtube-on? Karolina Protsenko 23M megtekintés. Én rajongó vagyok! Még az újság is írt róla! Boldog Karácsonyt minden kedves Felhasználónak!


2019. dec. 25. 18:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Jé, egy hegedulo kislany. Nahát!
2019. dec. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Egy multitalentum, akit engedtek kibontakozni. Sok ilyen ember van, csak a többség idő és/vagy pénz hiánya miatt nem tud kibontakozni. Személyesen is ismerek ilyen embert, aki egyszerre 4 dologban is jó, 3-at bontakoztat ki az anyagi támogatásom mellett és rámegy a gatyánk mellett a napjaink jelentős része is. Úgyhogy neki rengeteg szabadideje van és valaki gazdag mellette.
2019. dec. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%
Benne volt vagy benne lesz az AGT-ben? Vagy mindkettő? Nem tudom már pontosan. Tehetséges, bár őszintén szólva nem hiszem, hogy hegedülni olyan nagyon eget rengető dolog lenne. Nem nehéz. De amúgy igen, ismerem egy jó ideje.
2019. dec. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Mojjo ***** válasza:
49%
@3: Nyilván nem próbáltál még hegedülni :) Pár (tucat) nagyságrenddel alábecsülöd a nehézségét.
2019. dec. 30. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
#4 De próbáltam már és véleményem szerint nem olyan nehéz. De ez csak az én véleményem. Kinek mi végülis. Lehet másnak nehezebb, de egyébként azt sem írtam egy szóval se, hogy könnyű.
2019. dec. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Mojjo ***** válasza:
14%

@5: Kamu :) Inkább tényleg próbáld ki, ha érdekel, ha meg nem, akkor ne dőlj be annak, hogy "ajj, de olyan könnyűnek látszik".


A hegedű temperálatlan, azaz a hangmagasság diszkrét, kromatikus ugrások nélkül folytosonan képezhető rajta, ráadásul nagyon rövid menzúrájú: mindez azt jelenti, hogy sebészi pontossággal kell mindig minden egyes hangot lefogni a fogólapra, mert különben hamis lesz. A rövid menzúra miatt a brácsánál/csellónál/bőgőnél ez jóval nehezebb és nagyobb pontosságot igényel. Tulajdonképpen a világ összes hangszere közül a hegedűnél a legnehezebb a pontos hangmagasság képzése. Konkrétan.

Aztán ha lefogtuk, meg kell szólaltatni. A vonó egyenletes nyomást kell, hogy kifejtsen a húrra végig, miközben mozgatod. Na most simán egyenesen mozgatni sem egyszerű, de itt még nehezebb a dolog, ugyanis más erővel kell nyomni a vonót amikor az eleje, más erővel, mikor a közepe és megint mással, amikor a vége éri a húrt. Tulajdonképpen folyamatosan, minden mm-nél változtatnod kell az erőt, amit kifejtesz, mert folyamatosan változik az erőkar hossza, így azonos erővel más forgatónyomatékot adnál át a húrnak.


Szerintem már nem hangzik egyszerűnek a dolog, pedig még csak ott tartunk, hogy megszólaltatunk egy hangot: ez ugyanaz, mint zongorán simán lenyomni egy billentyűt, vagy gitáron lefogni egy bundot es megpengetni a húrt. Hol van még az, hogy bármilyen technikát alkalmazzunk, vagy úgy egyáltalán, valóban játsszunk.


Szóval sorry, de a valóság az, hogy a hegedű a világ egyik legnehezebb hangszere.

2019. dec. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#6 80%-ommal szerinted kamuzok? Értem.

Számomra nem olyan eget rengető dolog hegedülni. Pont. Fogadd el más véleményét. Ja, hogy az nem megy...


Egyébként meg már írtam, hogy tehetséges, a tehetségét nem vitatom. De nem fog le esni az állam tőle. Kb. ugyanúgy reagáltam, mint az első. Jé, egy hegedűs kislány, de ügyes... De ennyi.

2019. dec. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Mojjo ***** válasza:

@7: Igen, úgy gondolom. Ugyanis két verzió létezik:

1, Olyan istenadta tehetséged van a hegedűhöz, amilyen minden száz évben csak egy születik. (Lehet annyi sem. Még maga Paganini sem gondolta "nem nehéznek" a hegedűt, de pl Heifetz vagy Perlman sem.)

2, Kamuzol.


Bár az 1, tulajdonképpen nem zárható ki, egy a pár milliárdhoz az esélye. Így talán érthető, hogy a 2, felé hajlok. Ennek semmi köze a százalékaidhoz.


Esetleg van egy 3, verzió, hogy a kipróbálás alatt azt érted, hogy kezedbe nyomták, odahajtogatták az ujjaidat és ennyi. Vagy egy 4, verzió, hogy valójában nagyon nem ment a hegedülés dolog, de te nem igy érzékelted. Szóval oké, nem feltétlen a 2, az igaz. De ha csak nem hiszünk az egy a pár milliárdhoz verzióban, akkor bármelyik is igaz, azt kell mondjam, nem tudod miről beszélsz.


Ez amúgy nem "elfogadni más véleményét" dolog, az egyes hangszerek nehézségét egy szintig elég objektíven meg lehet határozni és bizony a hegedű az egyik legnehezebb mind közül. Ennek semmi köze véleményekhez - lsd pl amiket fentebb írtam.

2019. dec. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8 Az a baj Mojjo-kám, hogy nagyon okosnak tartod magad, de közel sem vagy olyan okos, mint amilyennek hiszed magad. Csak papolsz feleslegesen. Rohadt idegesítő. Leírtam egy kib@**ott véleményt, ahogy mindenki más is, de neked kötelező volt teljesen feleslegesen beleugatnod a véleményembe. Itt nincs rossz vagy jó vélemény. De te tipikus ez a "csak nekem lehet igazam" ember vagy.

Én egy szóval sem írtam, hogy könnyű, azt sem, hogy profi vagyok, de SZERINTEM nem olyan nehéz, mint mondják. De tudod mit... Van akinek a matek megy nehezebben, van akinek a tánc könnyebben. Ez ugyanolyan dolog.

2019. dec. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Zsenikém, próbáld meg eljátszani ezt a darabot. Utána mond, hogy nem olyan nehéz. Gondolom, valószínűleg a szüleid unszolására jártál egy, max kettő évig hegedűre, de mielőtt igazán elkezdtél volna játszani, azzal, hogy "már mindent megtanultam, profi vagyok, nem kell többet járnom!" abbahagytad.
2020. ápr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!