Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tudnám a hangom szépíteni?

Hogyan tudnám a hangom szépíteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok lehet hülyeségnek tűnik de anyi a lényeg hogy szereznem javítani a hangom. És tudnátok-e segíteni mit ajánlanátok?

2019. dec. 27. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Milyen értelemben akarod szépíteni? A beszédhangod? Az énekhangod? A tónusát akarod megváltoztatni? Vagy a magasságát?

Ha főleg az énekhangodat szeretnéd fejleszteni, akkor énektanárhoz érdemes elmenni. Ez egy kicsit változtatni tudja a beszédhangodat is. Nagyon sok technikai dolgot meg lehet tanulni egy jó tanártól. Nekem eredetileg nem volt túl jó hangom, de a zenesuli nagyon jól helyretette és most már elmondások alapján jó.

Ha a beszédhangodat szeretnéd változtatni, akkor is hasznos lehet az énektanár egy rövid ideig (1-2 év) hogy a levegő használati technikákat meg tudd tanulni. Ezen kívül külön beszéd és előadástechnikai tanfolyamokra lehet menni, ahol megtanítanak hatásosabban beszélni, és nem csak a fogalmazás részét, hanem hogyan tudod erőteljesebbé tenni a hangodat, vagy hatásosabbá.


Ha budapesti vagy tudok ajánlani énektanárt :)

2019. dec. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod sajnos nem Pesti vagyok és az ének hangom szeretném fejleszteni azon belül is a rappet főleg az a gond nem tudom hogy mondjam a szüleimnek hogy ének tanar hoz szeretnék járni tudom furán hangzik de nem tudom hogy kezdjek hozzá 😕🙂
2019. dec. 27. 15:11
 3/11 A kérdező kommentje:
Mert nekem nagyon mély hangom van csak ezt hozzá teszem 🙂
2019. dec. 27. 15:35
 4/11 A kérdező kommentje:
Főleg a magasságát szeretném változtatni
2019. dec. 27. 15:43
 5/11 anonim ***** válasza:
40%

Hát, a rap-hez ahhoz nem sok énekhang kell.

A magasságán nem fogsz tudni változtatni, fizikai képtelenség. Ez egy olyan dolog ami teljességgel a genetikán múlik. Nekem is elég mély hangom van (jobb napokon A1, 55 Hz), de nem hiszem hogy lecserélném egy tenorra.

Az elérhető magasság az változik ahogy technikailag fejlődsz, de a beszédhangodhoz annak nem sok köze van.

2019. dec. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát majd lehet meg fogok próbálkozoni az ének tanárral
2019. dec. 27. 18:21
 7/11 anonim ***** válasza:
#5 ég és föld egy énekelni tudó és egy nem tudó ember raphangja (ami nem jó, ha beszédhang!) közti különbség. Vajon akkor kell tudnia énekelni?
2019. dec. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze rappet és rappet is lehet nagyon rosszul meg kellemesen is csinálni. És ez összefügg az énekhangal is elég nagyban
2019. dec. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat
2019. dec. 28. 09:07
 10/11 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Úgy értettem hogy sokkal kevesebb kell a rap-hez mint például egy operához. Persze kell, csak tényleg kevesebb, de javíts ki ha tévedek.

2019. dec. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!