Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos gitár vásárlás...

David100012 kérdése:

Elektromos gitár vásárlás előtt állok. Miket vegyek figyelembe?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 3 éve játszom hangszeren, zongorán. Jelenleg digitális zongorám van, amin nagyon változatosan lehet játszani. Szeretnék valami újat kipróbálni és arra jutottam, hogy gitározni szeretnék megtanulni. Elektromos gitárt szeretnék vásárolni. Nincs még konkrétan semmi kinézve, egyrészt, mert nem tudom milyen való egy kezdőnek, másrészt meg nem ismerem a márkákat és a hozzá tartozó kiegészítőket sem. A keretem 80.000-100.000Ft. Ilyen ár kategóriában mit tudnátok ajánlani? Válaszokat köszönöm!

2020. jan. 4. 01:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Erősítő van? Milyen stílus? Használt lehet? Ha van gitár erősítő akkor nagyon jó, de ha nincs se baj. Ebben az árban annyira nem különböznek a kombók, így én lehetőleg használtan vennék 20 ezer körül (legalább 10w) , amin 3 sáv eq van. Gitárnak nem mindegy melyik forma tetszik. Ha Les Paul akkor jó a Vintage V100. Ha Sg akkor Epiphone sg-400, és így tovább. Ha tudsz menj el egy hangszerboltba ahol sok gitár van, és ott próbáld megfogni ,kérd meg sz eladót hogy játszom neked, stb. De kiindulásnak jó itt kérdezni és leszűkíteni, de végül keresni kell egy hangszerboltot ahol vannak a kiválaszottt gitárokbol, és amelyik élőben a leg azt venni (jobb esetben használtan, mert merfoldekkel jobbat kapni ennyiért, és nem éri meg újonnan venni)
2020. jan. 4. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Íme:

[link]

2020. jan. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2020. jan. 4. 11:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Nézd meg a kedvenc zenészeidet, zenéidet, amiket szeretnél megtanulni, milyen gitárral játsszák. Pink Floydot nem lesz igazi Les Paul-on játszani, ahogy ACDC-t se Stratocasteren.
2020. jan. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt javaslom, hogy hallgass az értékelhető válaszokra, de mégis csak mélyedj el a témában. Nézz youtube videókat, lépj be facebook gitáros csoportba. GSfanatic portál is jó okosító, ráadásként hangszert is vehetsz ott.


Leírhattam volna, hogy mit vegyél ezen a pénzen, de jobbnak gondolom, ha saját magad jutsz a megfelelő döntésre. Sok sikert!

2020. jan. 6. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!