Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ez milyen mikrofonozás?

Ez milyen mikrofonozás?

2020. jan. 8. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Sztereó hatás miatt lehet Így
2020. jan. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gondolom sok köze van sztereóhoz egy függőlegesen, kicsit az énekes fölé elhelyezett, eltérő típusú mikrofonpárnak. Ne saccolj, nem megy!
2020. jan. 11. 17:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak tippelek. Bár van popfilter, mégis előfordulhat olyan baleset, hogy egy erőteljesebb k, p, t hangzó lökéshulláma telibe "köpi" a membránt, ami kikoppan, és nagyon csúnya a felvételen. Viszont fizikailag képtelenség mindkét mikrofonnal elkövetni ugyanezt. Mivel minden mikrofon külön trackre megy, még semmi nem dől el a felvétel készítésekor, utólag a hangmérnök a másik mikrofon trackjéből tudja javítani a hibát.
2020. jan. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Köszönöm az igazán értelmes reakciót.. A véleményem még mindig tartom. Nem voltam ott, így én meg biztosra nem tudom mondani. De attól hogy egymás felett vannak, lehet sztereó hatás tőlük . Állítgatásokkal komoly dolgokat el lehet érni. Esetleg benne lehet mimt amit az előző írt.
2020. jan. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok, jobban megnézve tényleg két különböző típusú mikrofon. Lehet hogy az egyik teltebb, lágyabb hangú, a másik viszont fent jobban részletező. Utólag egy jó masterelés során jobbat lehet kikeverni belőlük, mint a két mikrofon hangja külön-külön.

Saját tapasztalat, hogy amikor az importőrtől kaptam kölcsön a saját középkategóriás mikrofonjaimnál két jobbat, és négy sávos felvételt készítettem, az összhatás döbbenetesen jobb lett, mint a két mikrofon-pár hangja külön külön. Nem szólóének, hanem kórus volt, de ez most nem számít. Soha többet nem kérek kölcsön jobb mikrofont, mert csak a szívemet fájdítom vele.

2020. jan. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nos, időközben lett időm pár videót átrágni felvételkészítés témakörben is, meglett a szent grál, nagyon egyszerű. Van, hogy az egyik a hangos részeken ad mocskos jó proximity effektet (bele az arcba megszólalás) az éneknek. Értelemszerűen a másik meg mondjuk a halk részeknél nagyon sweet, esetleg a jele is nagyobb, kisebb zajszinttel természetesen. Van, hogy az egyik valami előzetes vájtfülű elképzelés szerint pl. az önvokálokhoz vagy rapbetéthez sokkal jobb lesz, és nem küldögetik a tehetséges énekest ide-oda a mikrofonok közt. Van olyan, hogy a gazdag cuccműveltséggel és -arzenállal bíró felvevő arc egyenesen mikrofon+felvételi lánc kombóban gondolkodik, és így egyesíti két nagyon eltérő irányba kihegyezett világ előnyeit, nem ritkán folyamatosan változtatva a kettő arányát, ahogy a dal íve megkívánja. Annyira nagyon nem kísérleti, elég sokfelé használják, főleg ha már rendesen mardossa őket a bűntudat, hogy a cucc 90%-a a fiókban pihen mindig. :D
2020. máj. 24. 18:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!