Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ti hogyan hallgattok zenét?

Ti hogyan hallgattok zenét?

Figyelt kérdés

Szóval úgy vettem észre, hogy a legtöbb embernek megvannak a kedvenc együttesei/előadói, viszont én ezzel a kérdéssel kicsit bajban vagyok, mert sok együttest hallgatok és szeretek (és mindig keresem, hogy mit lenne még érdemes meghallgatni), de viszonylag kevés olyan van, akiknek a teljes diszkográfiáját ismerem. Általában 1-2 albumot szoktam nagyon szeretni egy együttestől, a többibe maximum belehallgatok, esetleg végighallgatom és megállapítom, hogy nem igazán az én világom. Persze van ez alól kivétel, de viszonylag nem olyan sok. Ezeket a kivételeket szoktam kedvenceimként említeni, de kicsit hazugságnak tűnik, mert azokat sem hallgatom nagyon gyakran, mint egy "kedvencet" szokás. Maximum aktuális kedvencem szokott lenni.

A kérdésem pedig az lenne, hogy más is van-e, aki így van ezzel? Vagy ti hogy vagytok vele? :) Megvannak az állandó kedvenceitek, vagy ha változik, milyen gyakran változik? Vagy nincsenek kedvenceitek, csak ti is így szemezgettek?

Remélem érthető, hogy mit akarok kérdezni. Már régóta zavar ez, mert erről a témáról nem esik sok szó, csak mindenki sorolja a kedvenceit kapásból, legalábbis így tűnik.



2020. jan. 8. 22:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Két kedvencemnek megvan az összes albuma CDn. Meg még egy pár CD van ezen kívül. Ezen felül van pár (legális oldalról pénzért) letöltött zeném, de ez csak pár dal a kedvencektől amiket nem adtak ki CDn. Az egyik koncertjeire mindig elmegyek, a másiknak sajnos nem, mert ritkábban vannak és háromszor annyiba kerül a jegy, mint annak akikére mindig járok, azt már nem engedhetem meg magamnak.
2020. jan. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A kedvenceim teljes diszkográfiáját próbálom begyűjteni cd-n is meg bakeliten is. Rendszeresen járok lemezboltokba is és bőrzékre is. Amikor tehetem koncertekre is járok.
2020. jan. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elég sok kedvenc előadóm van. Mondjuk van 5-6 olyan akinek (szinte) a teljes diszkográfiáját meghallgattam. De olyanok akiktől mondjuk csak 2-3 albumot olyan előadóból van még pár tucat.


Én egyrészt mindig tájékozódok az új albumokról és azokat hallgatom amik éppen kijönnek, másrészt ha valakitől nagyon megtetszik valami akkor neki mondjuk meghallgatom a korábbi dolgait is. Meg persze figyelemmel követem a kritikusokat, youtubereket is, szóval ha egy album kiemelkedő értékeléseket kap akkor nagyobb eséllyel hallgatom meg. Muszáj így is szűrni mert mindent nem lehet meghallgatni. Idén volt listám és kb 80 projektet hallgattam meg csak azok közül amik idén jöttek ki. Illetve

2020. jan. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából van jó pár együttes, szám szerint most kb. 100 körül járok.

Nagy részüknek megvan a discography-ja, néhány albumot meghallgatók egy adott bandától majd meghallgatók másiktól is, aztán később visszatérek rá.

Ebből nagyjából ki tudom szűrni hogy az adott albumokból, bandáktól mik a kiemelkedő számok és nagyrészt ezekre térek vissza ha van valamelyikhez kedvem és ha éppen idő hiányában vagyok amikor kevesebb mint 1 óra áll csak rendelkezésre akkor nem megyek jobban bele egy albumba, meg sok esetben unalmas is lenne.

Illetve néha dátum szerint is csoportosítok, általam nem ismert előadók albumjai esetén vagy olyat amiből csak az adott albumot szeretem.


Nyilván van 1-2 együttes ami a nehezebb időkben is "mellettem" volt, meg akik fölényesen jobbak mint a többi valamilyen szempontból azokra nagyobb figyelmet szentelek de olyan igazi kedvenc nincs, pontosabban éppen az lesz a kedvenc amihez az adott pillanatban kedvem van.

2020. jan. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vannak kedvenceim, legalábbis én annak mondanám őket, viszont egyáltalán nem mindegyiknek tetszik, vagy van meg az összes albuma. Részben úgy vagyok, ahogy te, elég sok előadót hallgatok, és nem csak olyanokat, akiket úgymond jól ismerek. Hallgatok előadót úgy is, hogy egy árva betűnyi tudásom nincs vele kapcsolatban, max a neve, és hallgatok előadót úgy is, hogy tisztában vagyok a történetével/karrierjével, de az azt jelenti, hogy az az együttes, vagy illető emberileg is megfogott, vagy esetleg inspirál. Tehát inkább az ilyeneket nevezném a kedvenceimnek, hiába nincs meg az összes albumuk. Ja és igen, változik. Nem rövidtávon, inkább hosszútávon. Van, hohy megszeretek egy újat, vagy netán kiszeretek egyből, de ez is évek lefolyása alatt, és azért a nagyrész változatlan.
2020. jan. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Személy szerint rengetegféle zenét hallgatok, rengeteg stílusból. Vannak preferált zenekaraim, és van 1-2 olyan, ami a kedvencem a stílusában, pld. metal-ból szinte csak Motorhead-et hallgatok, de nem mondanám, hogy hú de nagy rajongó vagyok, a zenéiken kívül nem sokat tudok róluk... viszont átlagosan inkább kedvelt zenéim vannak, előadótól függetlenül. Nyilván vannak előadók akiknek több zenéjét hallgatom, vannak akiknek kevesebb zenéjét, mivel egy jó előadó szerintem saját stílussal rendelkezik a saját zenei stílusán belül is, de inkább a zenét hallgatom, mint magát az előadót/zenekart...
2020. jan. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem az előadót néztem, hanem a dalt. Persze, az fontos, hogy tudjon is énekelni az illető, mert jó hang nélkül egy jó zene nem sokat ér, de én sosem szerettem csak azért egy énekesnek minden zenéjét, csak mert az énekest szeretem, vagy csak mert van 1-2 szám, amit bírok tőle.
2020. jan. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%
Inkább solo énekeseket hallgatok. Ritkán szoktam csapatokat is. Nincsen kedvencem. Van olyan, akitől csak pár dalt. Vannak, akiktől rengeteg zenét szeretek. A legtöbb külföldi, de van néhány magyar is.
2020. jan. 10. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!