Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Jött egy ilyen hirtelen...

Jött egy ilyen hirtelen gondolatom, hogy szeretnék gitározni. Szerintetek hogy kezdjek neki? Nem egy szupersztár gitáros szeretnék lenni de azért jól menjen. Kb mennyi idő megtanulni?

Figyelt kérdés

2020. jan. 9. 19:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

500. ilyen kérdés.


1. lépés: fogd a kezedbe a gitárt.


2. lépés: google-n keresd meg a kedvenc számod akkordmenetét. (Valószínűleg sz@r akkordmenet lesz, de at elején úgy se hallod, hogy rossz, majd később kijavítod)

Tehát: google --> x chords, ahol x a kedvenc dalod címe.


3. lépés: kikeresed az akkordokat hogyan kell lefogni.


4. lépés: pengeted ahogy hallod.


5. lépés: ezt csinálod, amíg az alap tábortüzi akkordok nem mennek.


6. lépés (nagyon fontos): elemezed az akkordok logikáját. Ehhez remek zenész youtubereknek van nagyon jó videói. Érthetően elmagyarazzak mi is a zeneelmélete annak amit csinálsz. Nekem az egyik kedvencem: [link]

2020. jan. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ennyi kezdésnek.


Másik kérdésre: Nem tok mindegy mennyi idő? Hova sietsz? Ezt senki sem fogja megmondani. Nem is tudjuk van-e zenei érzéked se azt hogy egy rejtett John Mayer vagy. Csináld és kész, ha élvezed nem fog érdekelni mennyi ideje tanulsz.

2020. jan. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Mojjo ***** válasza:
0. lépés: vegyél egy gitárt :)
2020. jan. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Waff ***** válasza:
Kb 2419 nap múlva fogsz tudni gitározni :)
2020. jan. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Már most tudsz valamit. Azt, hogy tudni akarsz. A következő lépés az, hogy veszel egy olcsó gitárt-max 50k-és elkezdesz sületlenségeket művelni vele.


Ha igazán tanulnál és van rá pénz, akkor magántanár. Ha nincs, akkor YouTube. Ha megy az english, akkor határtalanok a lehetőségek a megtekintendő anyagok terén. Ha nem egy, akkor is irdatlan anyag van, amiből tanulhatsz.

Pölö: https://www.youtube.com/channel/UCfiMkclfu2E2Z5CNR_vHUjQ végtelen nyugi a figura, csak ajánlan tudom. Hajrá!

2020. jan. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
nem lehet megtanulni
2020. jan. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja... Csak pár milliárd embernek sikerült eddig.
2020. jan. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem, nem sikerült senkinek, ne hazudj.

Gitározgatnak, de senki tanult meg gitározni.

2020. jan. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Mojjo ***** válasza:
Amúgy az egy definiálatlan dolog, hogy "megtanulni gitározni", nincs egzaktul lefektetett jelentése. Így bárkinek igaza van, bármit is mondjon, vagy épp annak az ellenkezőjét :)
2020. jan. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Pár év. Kell idő a kezeknek is, hogy megerősödjenek, meg megnyúljanak, ritmusérzék fejlődjön...


Nem érdemes az elején nagyon a zenére koncentrálni, én kb egy-két évig csak technikai gyakorlatokat csináltam. közben hangoskönyveket hallgattam, h ne unatkozzak, meg később sorozatnézés közben is gitároztam, amikor már odanézés nélkül ment a dolog.

2020. jan. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!