Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen hangszert vegyek?

Milyen hangszert vegyek?

Figyelt kérdés
Soha semmilyen hangszeren nem játszottam, max oviban, viszont, most szeretnék venni egy hangszert amin hobbiból játszanék, és ennyi. Ezt a két hagnszert néztem ki eddig, mindkettő 22 ezer, xilofon és metalofon: 1. [link] 2. [link] Szerintetek megérnek ennyi pénzt? Arra gondolok itt, hogy ennyi pénzért ti ezeket vennétek-e meg vagy esetleg másik hangszert. Bármi vélemény érdekel, semennyire nem vagyok otthon a hangszerek világában sajnos.

2020. jan. 13. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Ha te biztos vagy benne, hogy neked xilofon/metalofon kell, és olyan dalokat akarsz játszani amiket ezeken lehet, akkor hajrá. De én inkább használtan venném

Ennyiért játékszernek is gyenge fadarabot lehet max venni.

2020. jan. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kösz az őszinte véleményt. :) Nem vagyok benne biztos, hogy azt akarok venni, még ukulelén gondolkozom esetleg, vagy nem tudom, igazából bármire nyitott vagyok, csak nagyon szeretnék egy hangszert. :) Egyébként néztem és xilofonokat nem nagyon találtam használtan, bár csak a jófogáson kerestem rá eddig. Meg így, hogy nem értek hozzá, annyira nem is mernék használtan venni.
2020. jan. 13. 15:21
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha csak egy hangszer kell, az ukulele lehet jobb választás. Neten hamar meg lehet tanulni, és egész használható van használtan ennyiért. Gsfanatic. Com esetleg
2020. jan. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha semennyire nem vagy képben hangszerekkel, de szeretnél mégis, javaslom, hogy nézegess YouTube videókat. Xilofont legutoljára ajánlanék, mint hangszert, ami bevezethet a zene világába. Igazából elsőként gitár, zongora, ami ajánlott. Igazából minden komoly hangszeresnek tudnia kell valamit zongorán, szóval legyen a zongora. Ennyi pénzért nem lehet nagy dolgot venni, de valami régi szinti esetleg sikerülhet. Az sem lesz alkalmas zongora tanuláshoz, de legalább lesz egy eszközöd, amivel már tudsz zenélni. Kipróbálhatod a neten található leckéket. Felteheted a következő kérdést, hogy hol lehet megtanulni zongorázni?
2020. jan. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Val amilyen szinten igaza van a 4.-nek, de tartanám a véleményem mi szerint ukulelét lenne érdemes. Egyszerű, mert még ukuleléből 20 körül egész használhatót lehet venni, szintiből 40-ért sem használtan (többszöri saját tapasztalat), ráadásul a gitárnál is ez a helyzet. És ha csak hobbiból otthon játszás a cél, akkor az elég egyszerű, könnyen tanulható hangszer. És ha abba "belejön" a kérdező, tanulhat még egy hagszert. Ha 20 ért akár csak használtan venne szintit vagy gitárt (akusztikusat, hisz egy elektromos mellé kell ugye az erősítő ami legalább 10 ha a gagyibbat veszi meg, és 10 ezerért nem hogy rossz, de egyaltalan gitár nincs),akkor az csak el venné a kedvét. Magamból tudom, hogy régen nekem is alja (bár ujonan 100 ezres) szintim, és elég gyenge gitárom volt. Amikor sikerült vennem egy elektromos zongorát, majd egy használhatóbb gitárt (kb 100 körül), akkor kezdtem igazán élvezni, előtte játszottam, de nem volt az igazi, nem olyan szivesen.
2020. jan. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

4-es: Félreértettél, nem profi szinten akarom űzni, csak csupán hobbiként.

5-ös: Az ukulelére én is gondoltam, azt is lehetne venni ilyesmi áron valóban. Ezeken kívül még a kalimbán gondolkozom, annak is nagyon szép a hangja, meg árban az is meg lenne 20 körül. Nehéz így dönteni, hogy semmi közöm a hangszerekhez, még ismerőseim között sincs olyan, aki zenélne.

2020. jan. 14. 17:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Hogyha hobbi szinten szeretnél játszani, akkor az ukulelét még mindig javasolnám. A kalimba tényleg szép, de csak mint egy "segédhangszer", én azt első hangszerként nem annyira ajánlom, a szűk felhasználása miatt. Még egy ukulelével lehet ismert dalokat tanulni, haverokkal csak szórakozji, otthon magadat kísérni, ráadásul egy jó alap a gitározáshoz, aminél a lehetőségek tárháza végtelen. Meg lehet vele egész jól tanulni legalább alap szinten az elméletet stb. De a végső választás a tiéd.
2020. jan. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi Idiot guitarist boy, lehet, hogy az ukulele mellett döntök, mert tényleg jó lenne később esetleg gitázoni is ha majd belejövök, csak most pénzem arra nem lenne. Köszönöm a tippeket. :) Pacsi.
2020. jan. 16. 21:51
 9/9 A kérdező kommentje:
Még csak most jutottam el addig, hogy megvegyem, végül egy olcsó ukulelét vettem, aztán ha megtetszik, akkor majd lehet veszek egy jobb minőségűt később. :)
2020. márc. 16. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!