Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha egy gitáros hall valami...

Ha egy gitáros hall valami dallamot, akkor utána le tudja írni magának és el tudja játszani?

Figyelt kérdés
Mondjuk tegyük fel egy régi rossz mosógép véletlenül kiad valami hangot, ami megtetszik a gitárosnak, akkor ő ez után hallásból le tudja írni magának kottaként? Nem gitározok, szóval a gitárosok képességeivel sem vagyok tisztában, de ez érdekel.
2020. jan. 26. 00:44
 1/8 timortin ***** válasza:

- Abszolút hallás és ritmus- illetve kottaírási készség kell , viszont gitározni nem feltétlen kell hozzá. ;)

- Megfordítva tudhat valaki gitározni (valamennyire), hogy nincs abszolút hallása és/vagy nem tud kottát írni.

2020. jan. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A gitárosok képességei is mind mások, és a zenészek zeneszerzési módjai is. Ezt nem lehez így általánosságban megmondani. De egyébként nagy valószínűséggel igen.
2020. jan. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy rossz mosógépet nem tudom hogy lehetne lekottázni.

De simán van olyan hogy az ember ül a tv előtt és ölében a hangszer akkor vagy rájátszogat unalmában a tvben hallott zenékre, vagy visszajátssza.

Fejleszti a hallást az ilyen játék.

2020. jan. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. jan. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem speciel nagyon szr a hallásom ilyen téren, pedig több mint 10 éve gitározok, minden nap pár órát.
2020. jan. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Abszolút hallás csak a kezdőhang kitalálásához kellene, de ahhoz meg elég, ha van nála egy hangszer


Részben összefügg a gitározással, de ahogy más is írta, ez egy másfajta képesség, amit fejleszteni lehet.

Valóban relatív hallás, jó ritmusismeret és kottaírási képesség kell hozzá


Például ez a basszusgitáros elég sok nem zeneszerű hangot le tud játszani gitáron:

https://www.youtube.com/watch?v=NHcZ3cxjVl4

2020. jan. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2020. jan. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ahhoz nagy mázli kellene, hogy a rossz mosógép perfekt zenei hangot adjon ki.

Ha viszont valamilyen nem zenei rezgésszámon szólal meg a hang, azzal aligha tud valamit kezdeni, legfeljebb megfájdul a feje annak, akinek abszolút hallása van.

Nekem félig van, a hamis hangot nem érzem, feljebb, vagy lejjebb kell e vinni, de ha rátalálok, elkezd zengeni a fülemnek.

Kb. ötven éve gitározom, de a kottát csak ritkán silabizálom, így nincs benne gyakorlatom. Megérteni megértem a kottát és lassan mindent el is tudok játszani, aztán később már persze gyorsabban is, de a gitáriskolás éveim olyan régen voltak és én annyira ritkán olvastam kottát, hogy így alakult ki nálam és dallamot lekottázni is csak egyszerűbbeket tudok, a bonyolultabbakat előzetes eljátszás után, vagyis hallás után eljátszom és a lejátszott hangokat már le tudom írni, hiszen látom mit fogok a gitáron.

Gyakorlat kérdése, amit firtatsz, zeneiskolában foglalkoznak ezzel, kérdés, hogy ki mennyire sajátítja el.

Én csak hobbiból zenélek, ezért erre nem törekedtem, de ha ráfeküdnék, akkor egy idő után menne.

2020. jan. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!