Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tudtok olyan zenéket, együttse...

Tudtok olyan zenéket, együttseket akik hozzájuk hasonlók?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=PV4rM9sMF-0

(Hiperkarma - Jószerencsét!)

https://www.youtube.com/watch?v=QkvabWldhz0

(Children of Distance - Idegen)

https://www.youtube.com/watch?v=mQrAzxbrDcw

(Children of Distance - Messzire)


Nagyon imádom a zongora hangját, és a szinte instant favorit ha egy zenében fő szerepet játszik.

Illetve a gitár hangját is kedvelem, a "Messzire" szám nyitánya pl. az egész zenét "megmegmenti" számomra.

Szeretek nyugis zenéket hallgatni, pl. a Margaret Island ilyen.



2020. febr. 15. 20:04
 1/7 anonim válasza:

Szia, javaslom, hogy nézz rá az Elefánt, 30y, Biorobot, Esti Kornél nevű együttesekre/előadókra, nagy eséllyel találsz köztük zongora és gitár dallamú zenét, engem ők nyugtatnak meg a legjobban, főleg a 30y!

Remélem tudtam segíteni! :)

2020. febr. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Az előző lennék, eszembe jutott még pár konkrét példa: 30y - Azt hittem érdemes. Gyönyörű zene, és nagy hangsúlyt kap benne a gitár, a mű felétől pedig már zongora kíséri végig az énekest.

Cseh Tamás - Csönded vagyok. Az ő dalát végig a gitár kíséri (és egy kis fütty).

Kardos-Horváth János - Elnézést, bocs. Szintén gitáros darab, végig nyugodt szám.


:)

2020. febr. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem a Hiperkarma és a COD nagyon nem említhetők egy lapon, de semmi gond. :)
2020. febr. 16. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mivel mindkettőben zongora van, így úgy gondolom hogy de.
2020. febr. 16. 13:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is az ugrott be először is, amit a 3-as írt.

Ha zongora, és gitár, akkor semmiképp sem Children of Distance, sőt, inkább elbújna a gitár, ha azzal a "Messzire" intróval azonosítanák.


Ha zongora:

[link]

[link]

[link]


Ha gitár:

[link]

[link]

[link]

2020. febr. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Írtad azt is, hogy szeretsz nyugis zenéket hallgatni, meg a gitár hangját is kedveled. Amit még tudok ajánlani:


- Cseh Tamástól hallgass meg több dalt

- Szabó Balázs Bandája legtöbb dala

- Aurevoir: Hová <3


Az utóbbi kettő picit más stílus, de talán tetszeni fog.


Amúgy 3-as vagyok, és az előző válaszomat arra vonatkoztatva írtam, hogy a két zenekar egyébként teljesen más stílusirányzatot képvisel, és ez ugyan szubjektív vélemény, de a Hiperkarma igényesen kidolgozott zenét játszik, a COD már kevésbé. De ez csak az én véleményem.

2020. febr. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

#6 persze ilyen alapon értem, sőt elsőre is értettem a választ, és a nézőpontot. De a kérdés szempontjából mindkettő releváns együttes.

Sőt, az "Idegen" talán az egyik legjobb szöveggel rendelkezik amit valaha hallottam.

Nem túl lírai, nem túl rövid, mégis egy mindenki által ismert érzést ad át.

A többi számuk mondjuk elég gyér, aláírom.

2020. febr. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!