Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért van az, hogy a legtöbb...

Miért van az, hogy a legtöbb magát rockernek valló embernek a Metallica, az AC/DC és hasonlók a kedvencei?

Figyelt kérdés
Pl. a Pink Floyd és a Radiohead is rockzenekarok (bár utóbbinál sok más stílus is megjelenik), mégis úgy vettem észre, hogy ezen bandáknak sokkal kevesebb rajongójuk nevezi magát rockernek, mint a fennebb említett zenekarok kedvelői.

2017. szept. 7. 18:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Populárisabbak, még amikor én is nagy rocker voltam akkor én is AC/DC-vel kezdtem aztán később jött csak a Led Zeppelin, Eric Clapton, stb.
2017. szept. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Mert ezek inkább alternatív zenét játszanak, vagy azt is. De a metallica es ac/dc csak rockot.
2017. szept. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Mert előbbi kettő kevésbé vad, nem nyers erővel lázadó zene. Ha rockra gondolsz, milyen klisé jut eszedbe? A fekete szín, a motor, a hosszú haj. Na, ezek se a Radioheadhez, se a Pink Floydhoz nem illenek, sokkal elvontabbak annál.


Hozzátenném, hogy akik "rocker" néven hivatkoznak magukra, rendszerint nem ismernek semmit a mainstreamen kívül. Mindemellett ahogyan megfigyeltem, van egyfajta negatív konnotációja ennek a szónak és akik valóban a keményebb zenéket szeretik és beleássák magukat a műfajokba, sértőnek tartják ezt a jelzőt.

2017. szept. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"Hozzátenném, hogy akik "rocker" néven hivatkoznak magukra, rendszerint nem ismernek semmit a mainstreamen kívül."


Igené én is ezt vettem észre. Sokan tartják magukat nagyon különcnek, hogy ők rockerek, mégis csak a mainstreamebb és nem annyira igényes rockbandákat ismerik. (Nem mondom, hogy a Metallica szar, de a Radioheaddel nem említhető egy lapon.)

2017. szept. 7. 23:57
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert ezek a leghíresebb bandák, ha valaki elkezdi a metál történetét kutatni, biztos, hogy ezekkel ismerkedik meg először, mert a leghíresebbek közt vannak. A Radiohead zenéje viszont például nem is mindenki számára érthető vagy befogadható. Az én ízlésemben keveredik a rock, punk, grunge, witch house, metál és nagyon szeretek együttesek előadók után kutatni, mert szerintem érdekes. De aki önmaga és semmilyen téren nem játszik szerepet, annak mindegy, hogy az emberek mit mondanak rá és nem érzi szükségét annak, hogy azt bizonygassa, hogy ő a legnagyobb metálarc, csak mert AC/DC póló van rajta.
2017. szept. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az AC/DC hallgatható, a Metallica egy túlértékelt popszemét (legalábbis 91 óta). Szerintem a rockzene csúcsa a 60-as meg a 70-es években volt (pl. Doors, Velvet Underground, Captain Beefheart, Beatles-Stones-Who, Zappa, King Crimson stb...). Ezzel most viszont népszerűtlen leszek, de szerintem a Zep is enyhén túlértékelt pl. a Purple Mk II. felállásával szemben.


Szerintem a tíz legjobb rockzenekar:


1. The Beatles

2. The Rolling Stones

3. Pink Floyd

4. The Velvet Underground

5. The Jimi Hendrix Experience

6. The Doors

7. King Crimson (John Wetton felállás)

8. The Who

9. 70-es évekbeli Queen

10. The Grateful Dead

2017. szept. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Tom Benko ***** válasza:
100%

Mert ezek erősen beivódtak a mainstreambe, azóta aki a nyakába akaszt egy gitárt és megpendít négy akkordot, máris rockernek nevezi magát. Ha hármat, akkor meg punk. Ugyanakkor azonban semmi közük a műfajhoz, sőt, inkább megcsúfolják, lejáratják azt, ezt a rockzenét valóban kedvelő és értő emberek kétféleképpen reagálják le:

1; magukat különítik el a "divatrockerektől", ez egyfajta beavatottság-érzést is hoz magával;

2; a "divatrockereket" különítik el maguktól, ami meg az elitség szellemét idézi fel.

Az első csoport a "true cult rockerek", akik szerint ha nincs szakadt farmerdzsekid Sodom-felvarróval, akkor nem vagy elég rocker, a második meg csak akkor élvezi a zenét, ha kétszáz oldal zeneelméleten kell hozzá átrágni magunkat.


És van egy viszonylag széles és csendes többség, aki egyszerűen csak élvezi a zenét. Szereti, vagy legalább elismeri a Metallicát, az AC/DC-t, a Pink Floydot vagy a Radioheadet, de ezeknél mélyebbre is tud ásni, és találni további kedvenceket. Aztán ezekből annyi lesz, hogy még listát állítani sem tud.

2017. szept. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hú de egyet tudok érteni #3-mas hozzászóló. nagyon szeretem a kemény zúzást (de főleg az elvontabb vagy nevezhetjük igényesnek is fajtát, pl: Tool, Isten Háta Mögött, Rage Against The Machine stb.). És tényleg kicsit sértőnek érzem amikor valaki a rocker mellé a mainstrem zenekarokat vagy még rosszabb a szaros -core bandákat vagy még még rosszabb ilyen Nickelback-féle fost rendelnek hozzá. A rock ennél sokkal tágabb dolog és az igazán jó bandák teljesen túlmennek a 'rock' szó jelentésén és sokkal többet adnak.


emellett meg nyilván PF alap (kedvencem) Radiohead-et is imádom, de akkor szeretek olyan finom dolgokat is, mint egy London Grammar, szóval rocker vagyok, de igazából meg nem

2017. szept. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert mainstreamek és könnyen befogadhatóak, plusz akik nem ásnak mélyebbre rock/metál témakörben, azoknak ezek maradnak, nyilván ezekből kerülnek ki a kedvenceik. Na és? Ha nekik ez elég, akkor elég.


Amúgy meg a Metallica első öt albuma igenis jó, szóval ha azok közül valakinek valamelyik(ek) a kedvence(i), az szerintem igenis jó ízlésre vall... de amúgy meg ha már szóba került, ízlések, vágod. Én meg Pink Floydot meg Radioheadet nem hallgatok, szerintem lightos, nem ízlésemnek megfelelő, ezért felteszem helyette valamelyik kedvenc thrash albumomat, és ennyi, nem foglalkozom azzal, ki mit hallgat.

2017. szept. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Már kiskoromban is hallgattam régi rock zenéket,10 évesen megismertem pár zúzósabb zenekart:Metallica,Slip Knot,Korn...és én is egyből nagy rocker lettem :D

pár év múlva rájöttem,hogy ezek és a többi hasonló előadó a jéghegy csúcsának sem mondhatóak...Manapság aki egy kicsit különcnek akar tűnni az meghallgat 2 asking alexandria meg egy tankcsapda számot,felvesz egy zenekaros pólót és az emberek arcába vágja,hogy "há me rokker vagyok!"az ilyenek miatt fogják a fejüket az öregebb rockerek(vagy ilyesmik)Félreértés ne essék,semmi bajom a fent említett zenekarokkal.

Ha valakit esetleg érdekelnek a régebbi,kevésbé zenekarok akkor csipegessen

Velvet Underground

Gratefull Dead

Beat Happening

Violent Femmes

Frank Zappa

Mo-dettes

The Doors

Jefferson Airplane

Television Personalities

Wipers

The Shaggs

Half Japanese

Vaselines

Boston

Vain Aims

Voidoids

2017. szept. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!