Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen lemezlejátszót érdemes...

Milyen lemezlejátszót érdemes venni, a lenti szempontok alapján?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vájt fülű, és az elmúlt években Spotify-on hallgattam leginkább zenét, aminek a minőségével már elégedett voltam, de szívesen továbbépnék, ha otthoni zenehallgatásról van szó.


Elsődlegesen dzsessz lemezeket szeretnék hallgatni, de néhány komolyzenei, rock és hip-hop album beszerzése is tervben van.


Nem tudom, hogy mennyire elegendő maga a lejátszó erősítő és hangszórók nélkül, mert az árakat elnézve utóbbiak lennének kifejezetten költségesek.


Mondjuk azt sem tudom, hogy egy 30-40 ezer forintos lejátszó tűrhető minőséget kínál már, vagy célszerűbb magasabb árfekvésben keresgélni.


Annyit hozzátennék, hogy nem a zenehallgatás az elsődleges hobbim, így nem szeretnék, és jelenleg nem is tudok rá százezreket áldozni.


2020. febr. 16. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Kezdetnek megteszi egy olcsó mindenegyben lejátszó is, ha nem vagy biztos benne, hogy ez a te világod, de azoknak a minősége nem túl jó, és ha sokszor játszol le rajtuk egy lemezt, akkor károsítják is azt.

Hosszabb távra a minimum szint egy AudioTechnica LP60. Ebben ha jól tudom, van beépített előerősítő, ezért arra már külön nem kell költened. Spórolhatsz azon is, ha aktív hangfalat veszel hozzá, akkor erősítő sem kell.

2020. febr. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm a választ. Egyébként egy-egy lemeznek mekkora az élettartama, ha rendszeresen hallgatom (heti 1 alkalommal minimum)? Lehet ilyen szempontból célszerűbb lenne egy jobb minőségű lejátszóra gyűjteni.
2020. febr. 16. 11:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha jó minőségű lemezjátszót veszel, és te magad is jól bánsz a lemezekkel, akkor még akár 100 lejátszás után is hallgathatók maradnak. Mondjuk ezt csak youtube-videókból tudom, én egy lemezemet sem hallgatom ilyen gyakran.
2020. febr. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 Azt megkérdezhetem, hogy a hétköznapokon milyen módon hallgatsz zenét?
2020. febr. 16. 11:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Általában lemezjátszón :) Youtube-on vagy mp3-ban csak azt hallgatom, ami nincs meg lemezen. Egyébként nekem egy AudioTechnica LP120-am van (eggyel magasabb kategória, mint az LP60) aktív hangfallal.
2020. febr. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem csak 100 lejátszást bír ki egy lemez, ha azzal jól bánnak. A jó tűt, a jó kart, a jó beállításokat (tűnyomás, antiskating), és a rendszeres portalanítást jelenti.

Egy 30 ezer forintos mindenegyben játékszer igazából, csak árt, minden szempontból. Kínszenvedés hallgatni, borzasztó a minősége, közben rongálja a lemezeket. Ebben semmi jó nincs. Max, ha csak azt akarod nézni, ahogy pörög a lemez.

2020. febr. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 Köszönöm a választ neked is. :) Te milyen lejátszót javasolnál? Igazából hajlandó vagyok többet is költeni, ha jelentős különbséget eredményez, és a lemezek élettartamát is növeli.
2020. febr. 16. 15:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Igazából már azzal is fényévekkel jobban jársz, ha veszel egy régebbi, de jó allapotú lemezjátszót 15-20 ezer forintért, hozzá ugyanennyiért egy használt erősítőt, és szintén ugyanennyiért hangfalat. Ez nagyon a legalja árban, de a media marktos vackoknál ez is sokkal jobb. Aztán lehet árban fölfelé menni, annál jobb. Ebben még nincs benne a tű, ami vagy jó a lemezjátszóban, amit veszel, vagy nem, vagy ír róla az eladó, vagy nem, tehát azzal is számolni kell, minimum 10 ezer forint. Hozzáteszem, a "nem jó" tű azt jelenti, hogy instant lemez tönkretétel. Törött, vagy kopott tűvel nem szabad lemezt lejátszani, mert azonnal károsítja.
2020. febr. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!