Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tarja Turunen vagy Floor...

Tarja Turunen vagy Floor Jansen a jobb énekesnő?

Figyelt kérdés
Melyiküket kedvelitek jobban vagy tartjátok tehetségesebbnek?

2020. márc. 15. 21:30
1 2 3
 11/21 Laylah ***** válasza:
30%
Csak épp úgy nyitnak az új felé, hogy egyre közelebb kerülnek vele a mainstreamhez, elveszíti azt a sajátosságot, ami kiemelte annak idején a többi együttes közül.
2020. ápr. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
66%

Nyitnak a mainstream felé? Mert írni egy 24 perces számot az evolúcióról egy nagyon rádióbarát dolog? :D És a Once albumon a Wish I Had An Angel a maga diszkós pergődob hangzásával nem volt nyitás a mainstream felé? :D

A Shoemaker végén lévő áriás résztől nem tudom hogy nem kaptál orgazmust, fogadok ha Tarja énekelte volna már a legjobb szám lenne a világon. :D Egyébként teljesen felismerhető benne a refrén és a How's The Heart-ban is, de ha néhány számban nem találod az azért lehet, mert sok NW számban nincs is. Meg úgy alapvetően progresszívabb is lett a zenéjük. Ez megint egy nagyon mainstream dolog? :D


"Egy bandától nem azt várnám, hogy a régi számaik közé beszúrjon 5-6 sajátot, hanem pont fordított arányban."

Amúgy ez irdatlan hülyeség. A régi albumos számok már nem is az övék? Tuomas írta ugyanúgy, miért ne játszhatná a saját számait? Tök mindegy, hogy ki énekelt az adott albumon mindig saját marad... Meg mondjuk azt sem értem miért várod el, hogy a régi albumos számok legyenek a kisebbségben, amikor azokból az albumokból van több.

De egyébként 3 live album jelent meg eddig Floor énekével. Az első, a Showtime Storytime még 2013-ból való, amikor még csak fél éve volt a banda tagja (még csak beugrósként), és nem is volt új album Floorral, tehát csak régi számokat játszhattak. A második live album (Vehicle of Spirit) 2016-os, ami az Endless Forms albumra épül. Ezen az albumon 2 teljes koncert van, mindkettőn 17 számot játszottak, és mindkét alkalommal 7 szám volt az új albumról, ami elég jó arány egy 11 számos album esetében, főleg úgy hogy a 24 perces grandiózus Greatest Show On Earth is köztük van. Szóval konkrétan ha elmentél, 2015-16-ban egy NW koncertre a 2 órás showból 1 órát az új album számai tettek ki. Na ez mitől múlt idézés?

És mint mondtam az utolsó live album a Decades, ami 2018-as és itt főleg a korai érára koncentráltak, ezért van az Oceanborn és a Wishmaster albumokról a legtöbb szám.

Ezzel csak bizonyítani akartam, hogy bár sok nosztalgiazenekar létezik, akik a múltjukból élnek, a Nightwish biztosan nem sorolandó ezek közé. Főleg ha figyelembe vesszük, hogy a legnagyobb slágereiket (Amaranth, Wish I Had An Angel, Wishmaster) az utóbbi években alig játszották.

2020. ápr. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Laylah ***** válasza:
0%
Ízlések és pofonok. Tarjával sem tetszene az a szám.
2020. ápr. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
55%
Na, látom elfogytak az érvek. :D
2020. ápr. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
De lol most miért húzod ennyire fel magad azon, hogy nem mindenki bálványozza Floort? :D
2020. ápr. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Laylah ***** válasza:
33%
Nem fogytak el, csak jelenleg nincs alkalmam hosszabb szöveget írni.
2020. ápr. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
54%
Nem húztam fel magam és nem az volt a baj, hogy mit gondol Floorról, csak a valótlanságok, amiket írt. A véleményébe nem kötöttem bele, ha pedig úgy érezted, akkor bocsi, nem az volt a cél. Amúgy ha előkerül ez a téma, mindig vérremenő szócsatákat látok, úgyhogy ha lehet legalább itt ne fajuljon el. :D
2020. ápr. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Laylah ***** válasza:
27%

"Nyitnak a mainstream felé? Mert írni egy 24 perces számot az evolúcióról egy nagyon rádióbarát dolog?"

A mainstreamet nem a hétköznapi mainstreamként értettem, hanem a metal világon belül. Kezd olyan lenni, mint bármelyik másik feltörekvő goth metál, női fronemberrel rendelkező együttes, némelyik már jobb is náluk, már ami a jelenlegi formációt illeti. Nem a hangterjedelemmel van a gond, az van neki, de van másoknak is. A mélyet szépen énekli, a magasat is, de a közepes fekvésű hangokon erőltetett a hangja, az annyira nem fekszik neki. Több mint egy évtizeden át zenéltem komolyan magam is, feltűnik az olyasmi is, ami egy állandóan zenét hallgató embernek nem feltétlenül. Minden énekesnek van gyenge pontja, nagyon-nagyon kivételes az, aki a saját hangterjedelme minden elemét ugyanolyan tisztán tudja énekelni.


"A Shoemaker végén lévő áriás résztől nem tudom hogy nem kaptál orgazmust, fogadok ha Tarja énekelte volna már a legjobb szám lenne a világon."

Mint írtam a korábbi válaszomban: nem, akkor sem tetszene, mert nem vagyok Tarja-fan. Azóta nem követem őt sem, mióta kilépett a Nightwishből.


"Meg mondjuk azt sem értem miért várod el, hogy a régi albumos számok legyenek a kisebbségben, amikor azokból az albumokból van több."

Mert ez így működik. Az összes együttes, aki nem legacy turnéra indul, az legújabb dalai közül a legnépszerűbbeket játssza, valamint a régiek közül is a legkedveltebbeket. 10 számra levetítve mondjuk ez 8 új és 1 régi számot jelent, +/-1. Ha nincs annyi új szám, akkor nem kell albumot csinálni a remake-ből, elég aljas húzás kétszer eladni ugyanazt, és művészileg sem nagy teljesítmény a korábbi sikerekre építeni.


"De egyébként 3 live album jelent meg eddig Floor énekével. Az első, a Showtime Storytime még 2013-ból való, amikor még csak fél éve volt a banda tagja (még csak beugrósként), és nem is volt új album Floorral, tehát csak régi számokat játszhattak."

Akkor minek kellett albumot kiadni, ha nem volt miből? Ja, a pénz nagy úr.


"És mint mondtam az utolsó live album a Decades, ami 2018-as és itt főleg a korai érára koncentráltak, ezért van az Oceanborn és a Wishmaster albumokról a legtöbb szám."

Akkor adják ki a két album best of számait remake-ként, új számok nélkül. Megint az van, hogy a régi adjuk el megint, cseppentve az újból is, és újként reklámozzuk?


"bár sok nosztalgiazenekar létezik, akik a múltjukból élnek, a Nightwish biztosan nem sorolandó ezek közé."

Akkor nem a régi slágereket kéne nyomatni...


Utánanéztem a kezdeti időszakuk műfaji besorolásának, lényegében mindkettőnknek igazunk van: szimfonikus power metal, bár sok helyen egyszerűen szimfonikus metalként

írják.

Megint elismétlem: nekem nem Floor személyével van problémám, hanem azzal, hogy a NW-ben van. Nem illik oda, akármilyen nagy a hangterjedelme, és az, hogy ő hogyan tud énekelni, befolyásolja azt is, hogy milyen számok készülnek. És amíg ő ott van, addig nem hiszem, hogy lesznek erőteljes, pörgős középfekvésű verzék, mert nem alkalmas rá a hangja. Ezzel pedig egyenes út vezet a tingli-tanglihoz, ahol erősen kezdünk, verzében elpötyögünk valahogy, refrénnél, átkötésnél lehet tolni magasban, aztán az újabb verzénél megint pötyögünk.

Páromnak is meséltem erről a vitáról, ő jobban kedveli Floort mint Tarját, de alapvetően nem hallgat Nightwisht napi szinten. Meghallgattunk együtt 5-6 számot az új albumról, és még ő is azon a véleményen volt, hogy elég gyenge lett, egy-két rész volt, ami tetszett neki is.

Egyszerűen nem tudja nekem Floor visszaadni azt az erőt, amit egy számtól várok, pedig erre "még Anette is képes volt" az egyik legelső közös számukban, az Amaranthban. Elég kényes ízlésem van, zenében kiváltképp, hiszen magam is képzett zenész voltam, mint említettem. A párom az ellentétem, neki kb. minden bejön, ami power metal, csak pörögjön és legyen technikás, tehát különösebben nem válogatós, de ha még neki sem elég jó, az már mond valamit.

2020. ápr. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Laylah ***** válasza:
0%

Javítok:

"10 számra levetítve mondjuk ez 8 új és 2 régi számot jelent, +/-1."

2020. ápr. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Laylah ***** válasza:
9%

És egy kiegészítés:

"Ha nincs annyi új szám, akkor nem kell albumot csinálni a remake-ből" és újként eladni.

2020. ápr. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!