Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tarja Turunen vagy Floor...

Tarja Turunen vagy Floor Jansen a jobb énekesnő?

Figyelt kérdés
Melyiküket kedvelitek jobban vagy tartjátok tehetségesebbnek?

2020. márc. 15. 21:30
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
55%

"Kezd olyan lenni, mint bármelyik másik feltörekvő goth metál, női fronemberrel rendelkező együttes, némelyik már jobb is náluk, már ami a jelenlegi formációt illeti."

Melyek ezek a bandák? Mert én sosem hallottam a Greatest Show-hoz hasonló számot, szóval tényleg érdekelne. Továbbra sem értek egyet, én is a metal mainstreamről beszéltem, és ez még mindig távol áll tőle.


"Az összes együttes, aki nem legacy turnéra indul, az legújabb dalai közül a legnépszerűbbeket játssza, valamint a régiek közül is a legkedveltebbeket. 10 számra levetítve mondjuk ez 8 új és 2 régi számot jelent, +/-1."

Most már tényleg érdekelne milyen zenéket hallgatsz, mert egy csomó albumon eleve nincs is 8 szám, másrészt nagyon ritka az, amikor egy banda tényleg ennyi dalt játszik az új albumáról. Ez a 8 max 5 lesz inkább, így sokkal reálisabb, ha az átlagot nézzük. Egyébként is kiakadna a közönség, mert egy banda koncertjén mindig sokkal több a casual, mint a hardcore fan, és a casual fanok bizony nem az új albumra kíváncsiak.


"Akkor minek kellett albumot kiadni, ha nem volt miből? Ja, a pénz nagy úr." Ejj, itt tartunk 2020-ban is? :D Hát igen, zenészek, ez a munkájuk, tényleg nagyon megvetendő dolog az, hogy pénzt keresnek. Amúgy nem mintha egy live albumból olyan sok pénz jönne, ma már csak a gyűjtők és a hardcore fanok vesznek ilyeneket, akkor meg miért ne? A közönségnek amúgy is mindig van igénye live albumokra, mert valaki sokkal jobban szereti azokat hallgatni, mint a stúdióalbumokat. De egyébként ha olyan rohadt sok pénzt kaszáltak volna vele, azt sem kellene tőlük sajnálni. Utána majdnem 2 évig nem koncerteztek, mert az új stúdióalbumon dolgoztak, és mint mondtad, volt közöd a zenéhez, akkor biztosan tudod, hogy egy stúdiót kibérelni valójában milyen drága dolog is.


"Akkor adják ki a két album best of számait remake-ként, új számok nélkül. Megint az van, hogy a régi adjuk el megint, cseppentve az újból is, és újként reklámozzuk?"

Kicsit ellentmondasz magadnak, mert ha ezt csinálták volna, az akkor is a régi eladása lenne. :D Egyébként én lennék a legboldogabb ha ez megtörténne, és még több számot hallhatnék Floorral. De pont Tuomas nyilatkozta azt, hogy ez sosem fog megtörténni, a múltat nem akarja megváltoztatni, azok a számok úgy jók, ahogy anno megszülettek, és a kreativitását inkább új Nightwish albumokba szeretné ölni.


"Akkor nem a régi slágereket kéne nyomatni..." De az előző kommentemben bizonyítottam, hogy pont nem játsszák a legnagyobb slágereket. :D Mutatok inkább egy új albumos setlistet...


[link]


Egy casual fan számára ez a setlist biztosan nem tetszene. Hány régi nagy sláger van benne? Ever Dream, Nemo, Ghost Love Score. 3 db, ez aztán nem sok egy 17 számos listából. Nincs benne Wish I Had An Angel, Amaranth, Wishmaster, Bye Bye Beautiful. Egy régi szám van még benne a Stargazers, de az sosem volt kifejezetten népszerű. Az új albumról meg mint láthatod 7 szám, ami kifejezetten sok. Szóval tényleg nem nosztalgiazenekar.


"Egyszerűen nem tudja nekem Floor visszaadni azt az erőt, amit egy számtól várok, pedig erre "még Anette is képes volt" az egyik legelső közös számukban, az Amaranthban."

AZ Amaranthban nem tudom milyen erő van, az egyik legpoposabb számuk. :D Anetteről meg inkább ne is beszéljünk, a Tarjás számokat meggyalázta, a sajátjaira meg azt hittem, hogy jók, de aztán jött Floor és teljesen új szintre emelte őket.


"A párom az ellentétem, neki kb. minden bejön, ami power metal, csak pörögjön és legyen technikás, tehát különösebben nem válogatós, de ha még neki sem elég jó, az már mond valamit."

Ennek nincs sok értelme, nyilván nem jön be neki az új Nightwish, ha pörgős power metalt vár, mivel csak az első 3 NW album tekinthető powernek maximum. Az új albumok a maguk szimfonikus, progos, folkos világával már teljesen mások.

2020. ápr. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!