Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Honnan származik az a (téves)...

Honnan származik az a (téves) sztereotípia, hogy a rock és a metal azok rétegműfajok és kevesen hallgatják őket?

Figyelt kérdés

Ugye ez az az indok amivel védekezni szoktak a rádiók amikor felmerül hogy miért nem játszanak rockzenét és metalt (rockot nagyon ritkán ad néhány rádió, de keveset és az is inkább "soft rock" mint hard rock, metal pedig egyáltalán nincs semelyik rádió műsorán). Szerintem ez felmérésekkel is cáfolható, eleve pl. a metalnak van vagy 40 alműfaja, emellett főleg az idősebb, de szerintem a fiatal korosztály körében is rengeteg zenekarnak van óriási rajongótábora, szinte mindenki ismeri az olyan együtteseket mint az Iron Maiden, a Motörhead, a Scorpions, hogy csak párat említsek, vagy a magyarok közül a Lordot, Ossiant, P.Mobilt. Mégis mindig felhozzák hogy "a rádiók azért adnak csak popzenét mert az sokakhoz jut el és ezért kelendő, a metal meg alig érdekel pár embert és réteg". Miközben ez abszolút nem így van, sőt, megkockáztatom több ember hallgatna szívesen mondjuk Judas Priestet vagy Nightwisht a rádióban mint Justin Biebert meg Halott Pénzt, vagy legalábbis jóval kevesebben tekernének el.

Akkor mégis honnan ez a téves és könnyedén cáfolható sztereotípia hogy a metal meg a rock azok réteg műfajok és senkit sem érdekelnek?



2020. márc. 16. 01:52
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Hajnali 2kor ez foglalkoztatott a legjobban, irigylem a problemaidat. Nálunk van ilyen rock radió csatorna de nemigazan adnak kemeny rockot ott sem. Rádióban teljesen más, nem odavaló műfaj a rock, régen szerettem hallgattam, mostanra meg már alábbhagyott ez az érzés.
2020. márc. 16. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem sztereotípia, hogy a rock/metál qz réteg. Én még tanuló vagyok, és amit osztályon belül tapasztalok, az az, hogy a harminc négy osztály társamból 2 szereti az ilyen jellegű zenéket, és mellettük kb 5 van aki megtűri. De ha tágabb emberekre megyünk, is látható hogy mostanában kezd divatba jönni, de még mindig sokkal rétegebb mint egy pop szám
2020. márc. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Pedig rétegműfajok. Ez nem azt jelenti hogy nem szeretik sokan, hanem azt, hogy nem elegen, hogy pl. rádióban játsszák. És ez így van jól, mindenki hallgatja amit akar.
2020. márc. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor csinálj egy olyan rádiót ahol csak rockzene megy. Ha lenne rá igény akkor vagy lenne egy ilyen rádió, vagy a mainstream rádiók adnának több rockot.


Pont hogy a popzene az amiről legkevesebben kapcsolnak el, mert azt megtűri mindenki, még ha nem is szereti kifejezetten. A rock, főleg a hard rock vagy metál pedig olyan hogy az átlagember nem hallgatja el szívesen.


Te is leírtad, a rádió maximum soft rockot ad. Panic at the Disco, Imagine Dragons, Twenty One Pilots, Coldplay stb. Ezek a népszerűek. Persze lehet vitatkozni hogy ez egyáltalán rock zene-e, de nem ez a kérdés.

2020. márc. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg réteg műfaj, nem sztereotípia. Az egy dolog, hogy koncerteken összegyűlnek több ezren, de az nem sok a többi emberhez képest.

Középiskolás vagyok, az iskolában összvissz rajtam kívül legfeljebb, ha 10-en hallgatnak hasonlót, mint én.

2020. márc. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Tom Benko ***** válasza:
100%
@4: BDPST, Rocker rádió magyarul. Rock Antenna meg egy csomó tematikus csatornával németül. Például.
2020. márc. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokan hallgatják,de a 90-es èvek második fele óta kikerült a fősodorból.
2020. márc. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tom Benko ***** válasza:
100%
Nem téves, tényleg rétegműfajok, mivel nem a közízlés(telensége)t szolgálják ki, tehát bárkinek nem fog "tetszeni". Ez van. Persze úgy illenék, hogy a közönséghez ezt is eljuttassuk, ez viszont a kereskedelmi szempontokat figyelmen kívül hagyja, tehát nagy felelőssége a közmédiának lenne. Kellene rock/metál, sőt underground és extrém zenei műsor is mondjuk a Petőfi rádióba. Sajnos ez nem fog megvalósulni, mivel ahhoz liberális szemlélet is szükséges.
2020. márc. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

Mert amíg a metál/rock az életigazságokról, őszinte társadalomkritikáról szól, - addig a populáris iparnak legkevésbé sem szándéka és asztala. Az ő céluk, hogy a legostobább módon züllesszék a társadalmat, elnyeljék az emberek önálló gondolkodását, és csatlakozzanak a felszínes, majomkodó csordához, - mert a valódi segítségnyújtás, a valódi (és nem a sztereotip műanyag) érzelmek kifejezése, az őszinte kritika megfogalmazása a társadalom és a gyanútlan, rózsaszín cukormázba bújtatott szemfényvesztőkkel szemben, a lázadás egy nemes, pozitív cél érdekében szerintük már “nem menő”.

Nem érdekük az élet igazságairól szóló, holmi “deviáns alakok” által kreált műveket műsorra tűzni, - hiszen a céluk pont az igazság elkendőzése a legfelszínesebb módon.

2020. márc. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#9 nagyon igaz.


A rádiók tulajdonosainak elsődleges célja az, hogy megéljenek, másodlagos az, hogy mit játszanak. Valaki rájött arra, hogy Magyarországon a retro zenékre van igény, csináltak egy retro rádiót, és pillanatok alatt a leghallgatottabb lett, hisz a többség által megtűrt zenéket adnak, amelyek semmiről sem szólnak, éppen ezért nyugodtan bekapcsolják az emberek vezetés közben, csak ne legyen csend.


A rock, de inkább a metal műfajnak viszont az a sajátossága, hogy általában valamiről szólnak, és jellemzően komolyabb témát, gondolatot dolgoznak fel, amire nem feltétlenül vevőek az emberek. Egy Halott pénz zenén nem kell gondolkozni, csak hallgatni és menni a tömeggel egyenesen előre a szakadék felé, ezzel szemben mondjuk egy Nightwish-ről, Judas Priest-ről nem feltétlenül mondható el ez.


Tehát röviden - a pop slágerek a háttérben szólnak, hogy ne legyen csend, egy Nigtwish meg lebilincseli a hallgatóját.

2020. márc. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!