Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Schubert etude 61 mk szintetiz...

Schubert etude 61 mk szintetizátor mennyire lenne jó választás egy kezdőnek?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve akarok zongorázni és most szeretnék beruházni egyre. Teljesen kezdő vagyok, de pár egy-két hangból álló dalt el tudok játszani. Magamtól tanulnék. Régebben fuvoláztam, most gitározom (azt is magamtól tanulom), szóval van már zenei ismeretem.


Szóval a kérdésem, hogy ez a szintetizátor mennyi lenne jó döntés? Elsőre nem szeretnék nagy összeget áldozni rá, persze ha belejövök és szeretném folytatni beszerzek egy jobbat.


Nekem csak az fontos, hogy billentésérzékeny legyen és lehessen hozzá fejhallgatót csatlakoztatni. A különböző hangszínek, tónusok, hangok stb. nem igazán izgatnak,nekem inkább csak a "zongora funkció" kellene.


Előre is köszi a válaszokat! :D



2020. márc. 22. 18:57
 1/8 A kérdező kommentje:
olvastam róla véleményeket, azt írják általában, hogy az árához képest elég jó
2020. márc. 22. 19:00
 2/8 anonim ***** válasza:
Gyerekjáték
2020. márc. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2

esetleg kifejtenéd a véleményed?

2020. márc. 22. 19:23
 4/8 anonim ***** válasza:

Szörnyű hangja van, semmi dinamika nincs benne (ami zongorán ugye az egyik ha nem a legfontosabb), rossz a játékérzet... Ha meg hangszeren játszol akkor gondolom tudod, hogy fontos, hogy élvezetes legyen rajta játszani. Meg ha nem csak havi egyszer akarsz leütni egy két billentyűt vagy szinte rögtön cserélnéd le, vagy megutálnád az egészet.

Én úgy tartom, hogy elektromos zongorát nem érdemes 100 alatt venni, de ha nagyon szűkös is inkább mindenképpen a használt piac, onnan meg fontos, hogy kalapácsmechanikás legyen, de ha nagyon szűkös, akkor is legalább valami normálisabb dinamika legyen benne

2020. márc. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!!

Esetleg tudnál ajánlani valamit? Elsőre tényleg nem szeretnék százezreket rákölteni.

2020. márc. 22. 23:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi a max amit rá tudsz szánni? Ha egy 100-ast megengethetsz magadnak azért már egy határozottan kellemes hangszert tudsz venni (nekem egyértelműen a kedvencem a Roland Fp-10), újonnam 150, de használtan 100 körül megy normálisan az ára.
2020. márc. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Itt nagyon jól leírja, én is egyet tudok érteni azzal, hogy egy nagyon jó hangszerről van szó , csak most találtam a cikket, de nagyon jól össze foglalja [link]
2020. márc. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mint említettem első hangszerem lenne, így nem szeretnék százezres tételekben gondolkodni. kb 30-40ezer lenne ameddig elmennék, akár használt hangszert is vásárolnék. Komolyabbat csak a későbbiekben szeretnék

2020. márc. 23. 01:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!