Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Megéri vennem egy zongorát/szi...

Megéri vennem egy zongorát/szintetizátort?

Figyelt kérdés
Nagyjából 3-4 éve gitározom és szeretnék megtanulni játszani zongorán/szintetizátoron, csak nem tudom eldönteni, hogy megéri-e. Hallottam sokszor azt a pletykát, hogy zongorázni kicsi korban kell megtanulni, viszont én már a késő tinédzser korszakomat élem. Megéri vennem egy szintetizátort és elkezdenem tanulni? A helyzet az, hogy tanárt nincs pénzem felvenni anyagi okok miatt, így az internetre kellene bíznom a tudásomat.

2020. márc. 23. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem hivatásos zenészkedsz akkor anyagilag persze, hogy nem. Amúgy persze, mi bajod lehet? Ha nem jön be még mindig eladhatod, buksz rajta valamennyit, de megprópáltad! Ismerek olyat, aki nem látott zenetanárt, mégis megtanult. Nem abból él, de járnak fellépni.
2020. márc. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Én 16 éves koromban szántam rá magam, hogy veszek magamnak egy zongorát. Már régebben is meg szerettem volna tanulni zongorázni, csak mindig valami közbejött. Végül kb. 35-40 000 Ft-ért tudtam venni egy Yamaha "használtat" (igazából nem volt használva, csak a doboza volt felbontva és az előző tulajdonos visszahozta a boltba). Nagyon örültem neki és a mai napig imádom! Persze zongoratanárhoz nem járok, csak hobbi szinten tanulok rajta. Youtube-on rengeteg oktató videó van és konkrét számok egyszerűsített kottázása is megtalálható ott. Én is csak innen tanulok. Szerintem kezdetnek érdemes egy nem túl drága szintetizátorral kezdeni esetleg Jófogásról használtat venni, mert akkor kevesebbet buksz vele, ha esetleg mégse jön be. Egyetlen hátránya az olcsó szintiknek, hogy csak 63 billentyűje van és nem kalapács-mechanikás (amit én fájlalok benne). :( Szóval ha látod, hogy megy és élvezed is, csak akkor érdemes a későbbiekben komolyabb jellegű, digitális zongorát vagy akár pianínót venned. Szerintem amúgy érdemes nekivágni!

Addig is sok sikert kívánok! ;) :)


18/L

2020. márc. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! A második kommentelőhöz hozzáfűzném, hogy jelenleg én is 16 vagyok és látva, hogy te is hasonló helyzetben voltál és jól jöttél ki belőle nagyon sok ambíciót adott. Még egyszer köszönöm szépen :)
2020. márc. 23. 14:27
 4/5 anonim válasza:

Szívesen! :) Örülök, hogy tudtam egy kis motivációt adni Neked. És tényleg nem kell aggódnod a tanár ügy miatt, egyik ismerősöm a mai napig nem tud kottát olvasni, mégis hihetetlenül jól játszik zongorán. Igazából ha jó a vizuális memóriád, akkor az egy plusz előny és hamar menni fog dolog. :)

Még egyszer is sok sikert!


(második válaszoló) ;)

2020. márc. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha gitároztál, akkor az extra segítség.

Az hogy fiatalon lehet csak elejzdeni baromság egyértelműen.

De netről szinte bármit meg lehet tanulni.

Persze van egy két dolog, ami sokkal jobb tanárral, mert ha azt rosszul tanulod meg, sokáig szivhatsz vele, de a gitár ad egy biztos alapot egy -két dologban

2020. márc. 24. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!