Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen használt szintetizátort...

Milyen használt szintetizátort, digitális zongorát vegyek tanuláshoz?

Figyelt kérdés

Körülbelül 6, ha nem több éve szeretnék megtanulni zongorázni, de eddig nem tudtam beruházni rá, most viszont úgy alakult, hogy ugyan csak kis összeget, de rá tudok szánni (VÉGRE!!!).

30.000Ft-ot tudnék rászánni egy használt hangszerre, ha nagyon muszáj, akkor 35-öt, talán 37-40-et (nagyon húzós lenne más kiadások miatt), és az érdekelne, hogy szintetizátort, vagy digitális zongorát kapok-e használtan ilyen árkategóriában, olyat, ami egy teljesen kezdő embernek megfelel? Milyen márka lenne a jó, milyen típusok felelnek meg?


A zeneiskola és a tanár nagyon költséges, nem kivitelezhető ebben a pillanatban, éppen ezért önmagamtól szeretnék tanulni. Az interneten már sok oktató videót, oldalt, kottát, szolfézst, leírást...stb-t találtam (ha tudtok, akkor ti is ajánlhattok oldalakat, videókat), és már a tanulást is megkezdtem.


Olyan hangszer lenne a legjobb, amelyen ilyen zenéket azért már le lehet játszani (vagy legalább néhányat közülük):


1. C418 - Piano

[link]


2. Jerry Martin - Now What

[link]


3. Super Mario - Athletic Theme

[link]


4.

Holdfény Szonáta


5.

Scott Joplin - Maple Reaf Rag


( Egyébként mennyi tanulás szükséges ilyen szintű zenékhez? Melyik lenne a legegyszerűbb? )


Nagyon szeretnék már zongorát tanulni, és bár tudom szokatlan, de a kottaolvasás is tetszik (igaz még nagyon az elején vagyok). Igaz, tanulás mellett nem sok időm lenne zongorára, de amikor nem éppen nem tanulok és nem ismerőssel vagyok, akkor megállás nélkül képes lennék tanulni!



2015. júl. 24. 15:34
 1/7 veterán vas ***** válasza:

Teljesen mindegy milyen márkájú a hangszer, és milyen hangfallal szerelték, stb.

Ha kijön belőle egy "akármilyen" hang, és felismerhető a dallam, akkor már megvan a sikerélmény. Később, ha már mások számára is hallgatható lesz a játékod, lehet majd szebb, komolyabb hangzású eszköz után nézni.

A kezdeti bakizásokhoz úgyis elég a mérsékelt hangerő. ;)

Sok sikert!

2015. júl. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ok. És van a márkák között olyan, ami ajánlott? Esetleg olyan, ami rendelkezik kalapácsmechanikával is?
2015. aug. 12. 10:34
 3/7 A kérdező kommentje:
* Vagy ha nem k.mechanikával, de azért a lenyomás erősségét érzékeli?
2015. aug. 12. 10:34
 4/7 anonim ***** válasza:

Semmilyent ne vegyél!

Az sajnos csak kidobott pénz lenne, és a leírásodból arra következtettem, hogy annyira jól neked se megy, hogy kidobáld az ablakon ész nélkül...


Rajzold le a klaviatúrát egy papírra, és meny el egy zongora tanárhoz, hidd el többre mész vele...


Lehet találni azért olyan emberkéket akik nincsenek elszállva az óradíjakkal, és jók!!!

2015. okt. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha esetleg megmondod hogy hol laksz, hátha van arra ismerősöm:)
2015. okt. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja igen és még valami, az internetről ne tanulj semmit, mert nem tudsz szelektálni, és nagyon sok baromság (már bocs) van fent aminek sajnos a fele se igaz!!!


Jó szakkönyvből viszont érdemes olvasgatni:)

De hangsúlyozom jóból, mert ma már ugye mindenki adhat ki sajnos szakkönyvet aki tud írni...

2015. okt. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
tanulj csak nyugodtan a netről az ingyen van és a legnagyobbaktól tanulhatsz
2016. jan. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!