Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért olyan jó Krúbi zenéje?

Miért olyan jó Krúbi zenéje?

Figyelt kérdés

én soha életemben nem voltam oda a magyar rappért (külföldiek közül is csak Eminemet szeretem).


De mióta meghallottam a PestiEstet, nem tudok leállni vele. Ráadásul a többi számát is nagyon szeretem... ami ritka, mert ha még akad is rapp/trap/hip hop dal, amit szeretek, más számot nem szeretek az előadótól.


Szóval: zeneelméletileg miért is olyan fülbemászó??


örülnék, ha olyanok válaszolnának, akik értenek a zenéhez, jártasak a fentebb említett műfajokban.



2020. márc. 29. 20:42
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

*rap


sry, annyira rap analfabéta vagyok, hogy még leírni se tudom rendesen :)))

2020. márc. 29. 20:46
 2/11 anonim ***** válasza:
40%

Hát, szerintem nem valami nagy szám.

Csupán kitűnik a vállalhatatlan tömegből.

2020. márc. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nem is azt mondom, hogy ANNYIRA minőség a csávó... hanem pont az a kérdés, mivel tűnik ki a "vállalhatatlan tömegből"?
2020. márc. 29. 21:00
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem maga az a tény, hogy jobb az átlagnál már egy indok. Plusz egy fiatal előadó aki még a mostani generáció szemével látja a dolgokat pl.politika.

Az új albuma is jó lett szerintem.

2020. márc. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

jó, aktuális téma -> megfogja a generációt.

De gondolom nem csak ennyivel jobb az átlagnál.

2020. márc. 29. 21:45
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Az is benne van hovy komolyabb témákról is tud úgy beszélni viccesen hogy a komolyabb üzenet ugyanúgy átmenjen. Erre nafyon kevesek képesek.
2020. márc. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Igazából velem is ugyanez volt anno, és én sem értettem, hogy miért tetszenek ennyire a dalai. Próbáltan érveket megfogalmazni, de a legtöbb csak az volt, hogy "csak mert", és "mert jó"

Most éppen ott tartok, hogy van (ezeken kívül) két okom:

Mert a dallam nagyon jó, fülbemászó

Mert a szöveg nagyon jópofa, szókimondó, de komoly


Szerintem Krúbi a legjobb hazai előadó, minden dalának van valami mélyebb értelme, nem olyan alpári, mint amilyennek elsőre tűnik. A legtöbb dala olyan, hogy ha egyszer elkezdem énekelni, akkor nem tudom abbahagyni, és akárhányszor hallgattam már meg, mégsem unom


A mai "menő" magyar előadók meg elmehetnek a francba... KRÚBIT A NÉPNEK :D

2020. ápr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
én is pont így vagyok vele! a LEGTÖBB dalát folyton folyvást tudnám hallgatni. napközben is sokszor a fejemben pörögnek a dalai.
2020. ápr. 3. 21:22
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

Én a 4-essel értek leginkább egyet.

Krúbi azt a fiatal értelmiséget képviseli, akit eddig a magyar rapben gyakorlatilag senki, és ez nagy tömegeket képes bevonzani, sokan találják imponálónak - ebből a fiatal értelmiségi létből fakad az előadásmódja is, teljesen érthető mindenki számára, mégis van benne valami mélyebb tartalom, formailag gyakran egyszerre alpári és művészi valamilyen szinten (Pl az Orbán, .. ki a Ferinek című nóta :'DD Gyakorlatilag egy alpári allegória az egész vers aminek az üzenetét mindenki érti, formailag mégis rendkívül jól van megcsinálva)

Eddig is voltak értelmiségi hiphop-előadók, viszont ők vagy maradtak az utca nyelvénél és sokkal kevésbé befogadhatóak voltak (AKPH), vagy teljesen beleintegrálódtak a mainstreambe. (rengeteg ilyen van, fel se sorolom őket). A magyar rappen belül meg ez a fajta stílus eddig gyakorlatilag nem létezett, vagy "gengszterrapperek", vagy legalábbis az "utcáról jött" előadók voltak eddig, vagy a mainstreambe beintegrálódott, semmiről nem szóló, slágerhajhász zenéket tömeggyártó előadók. A trap is most kezd előtörni pár előadó miatt, meg a soundcloud rap is, szóval ilyen tekintetben nagyon le vagyunk maradva



Szóval Krúbit szerintem azok a tulajdonságok tették sikeressé, amiket így egyszerre rendkívül nehéz megtalálni egy-egy előadóban: karizma, formailag igényes, rendelkezik mélyebb tartalommal mégis közérthető mindenki számára, és NEM a felszínes, ezerszer hallott szellemi dolgokról ír, vagy ha mégis (van erre is példa), akkor is új perspektívából.

2020. ápr. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

1. Tehetséges

2. Jó producer

3. Nagyon jó szövegíró

4. Az előadásmódja pedig nagyon megfogó

Pacsi AZA-nak hogy felkarolta!

2020. máj. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!