Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tudom, hogy javasolt tanárt...

Tudom, hogy javasolt tanárt fogadni, de meglehet tanulni akusztikus gitáron videók segítségével is valamennyire?

Figyelt kérdés
higgadt,kultúrált válaszokat várnék

2020. ápr. 1. 17:10
1 2
 11/13 Waff ***** válasza:
63%

Utolsó@:

Ne haragudj, de szinte csak hülyeségeket írsz. Egyedül, tanár nélkül is nagyon komoly szintekre el lehet jutni. Ha tanárhoz jársz az is csak az utat fogja megmutatni, ha nem jársz tanárhoz akkor az utat magad fogod megtalálni, de mindkét esetben egyedül kell végigmenned rajta.

Nagyon sok koncertező, aktív zenész van aki sosem járt tanárnál, mégis sikerült neki kitörni a 4 fal közül és nem maradt szobagitáros...

Ha jól értem a barrés-akkordokat csak és kizárólag az tudja megtanulni aki tanárnál tanul? Na neee....

" A börtön ablakában már ott mosolyog a barrés F dúr..."

Amindenitnekije....és ha pl G-ben játsza? Akkor a IV.-ik fokon C-dúr van...és (ha a te logikádon végigmegyünk), máris játszható a Börtön ablakában, a mágikus-misztériumokkal megáldott F-dúr megkerülésével... ;)

2020. jún. 24. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

@10

És miért baj az, ha valaki "csak" a maga és környezete örömére zenél otthon és tábortűznél? Én nem úgy nézném, hogy megragadt ezen a szinten, hanem hogy eljutott eddig, szóval ez egy tök pozitív dolog.


"tábortűznél fog vele szórakoztatni hozzá nem értőket"

A tábortűzi közös éneklés nem erről szól. Én zenei iskolába jártam, kiskorom óta tanultam szolfézst és gitározni is tanárral tanultam, de igazán szívesen kísérek 3-5 akkordos dalokat, akár az Ohiot vagy A börtön ablakábant is :) És ha más teszi, aki kevésbé tud gitározni, ám tegye.


És akinek elég ez a szint, nem is szeretne tovább eljutni, annak inkább azt mondanád, hogy bele se kezdjen, vagy hogy ennek nincs értelme? Ha szeretne majd továbbfejlődni és zeneelméletet is tanul hozzá, oké, de semmi baj nincs azzal se, ha nem teszi. Petrucci meg Hammett emlegetése is tök felesleges ebből a szempontból, hiszen nem az ő tudásuk a cél. Barrés F-et meg simán meg lehet tanulni lefogni otthoni tanulással is, nem is értem, miből gondolod, hogy nem.

2020. jún. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Mojjo ***** válasza:

@10: Az előttem szólók kb leírtak mindent.

Csak egy plusz fun fact: tanár nélkül pont ugyanannyira meg lehet tanulni kottát olvasni IS, mint tanárral. Sőt, bármilyen mélységben meg lehet tanulni bármennyi zeneelméletet autodidakta módon.


(Az nem világos, hogy a "Mit szeretnél játszani? Mit hallgatsz?" kérdés nekem szólt-e, vagy a kérdezőnek.)

2020. jún. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!