Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Chopin Balladájával mehetek...

Chopin Balladájával mehetek Etüdversenyre?

Figyelt kérdés
Szóval nagyon megtetszett Chopinnak egy Balladája, "Chopin Ballade No.2 in F major, Op. 38 ". Meg akarom tanulni, de mivel ugye zongora szakon vagyok, ezért csak úgy lenne értelmeés időm, ha mint vizsga darab tanulom meg. Viszont van egy verseny minden évben. Etüdverseny és az a kérdésem, hogy attól, hogy ez ballada, még eljátszhatom az etüdversenyen? vagy az etüd és a ballada két külön fogalom?

2020. ápr. 2. 22:29
 1/1 anonim válasza:

Az etüd, mint műfaj,valójában különböző technikai manőverek elsajátítását veszi alapul.Pl. repetíció, oktávozás, tercmenet. Ez a 18.századig gyakorlati oktatást szolgálta, később a romantika korában már több zeneszerző írt olyan műveket, amelyeket mindenki élvez, mert szép, hisz, senki sem szereti a Czerny etüdöket és dallamilag sem különlegesek.

A ballada az egy komplex zenei műfaj, amely csak a romantikára jellemző leginkább. Legismertebbek Chopin balladái. A kérdésedre válaszolva, szerintem megtanulhatod az F-dúrt, de nem fogod tudni etüdversenyre vinni, csak ha nem lehet szabadon választottat vinni.

Én személy szerint imádom Chopin művészetét. Nagyon sok darabját játszom.😊 Sok sikert a versenyhez és felkészüléshez! Mindenképp írd meg hogyan sikerült!

2020. ápr. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!