Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek a metalcorer...

Mi a véleményetek a metalcoreról/deathcoreról?

Figyelt kérdés
Nekem valahogy nem jön be a metalc

2020. ápr. 9. 13:41
 1/9 A kérdező kommentje:

Na, sikerült idő előtt elküldeni..

Azt akartam, hogy nekem nem igazán jön be egyik se, viszont ezzel a véleményemmel eléggé egyedül vagyok a haveri társaságomban. Meg úgy általában azon fiatalok körében akik metalt hallgatnak.

2020. ápr. 9. 13:43
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Metalcore:

A stílus maga elég egyhangú számomra, a gitártémákra és a szövegtémákra egyaránt igaz.

Persze nyilván vannak itt is egész jók, ilyen a BFMV, A7X vagy éppen az As I Lay Dying, de ezek is egy idő után unalmassá válnak.

Deathcore:

Na ez már jelentősen jobb, jobban szabadjára vannak engedve, ezáltal több az újítás, a szövegek jelentősen jobbak, jelentősen több elektronikus zenei ellem, nagyszerű riff-k.

Elég csak megemlíteni a Rings Of Saturn-t, a Cattle Decapitation-t, vagy éppen a Oceano-t.

Összességében nem rossz stílusok ezek sem, itt is vannak jó és kevésbé jó bandák, de szerintem a stílusjegyekből adódóan le lehet vonni a következtetések, hogy kinek megfelelő de hozzáteszem nem minden a stílus.

Thrash az egyik kedvenc altműfajom, de a nagy 4-esen meg 1-2 másikon kívül a többi max háttérzene kategória.

2020. ápr. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mondjuk a deathcoreból 1 dolgot szeretek, de azt nagyon. A breakdownokat :)

Pl: [link]

2020. ápr. 9. 15:06
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor itt vagyok, én fiatal vagyok, és alapvetően nem igazán kedvelem a core zenéket. És pont a breakdownokat utálom bennük a legjobban. :D Nekem egyáltalán nem hangzik keménynek, inkább csak felidegesít, hogy hogy lehet valami ilyen egysíkú. A deathcore bandák közül egyetlen egyet szeretek csak a Shadow of Intent-et, és metalcoreból még jöhet pár banda, de főleg olyanok, akik kicsit közelítenek a götebörgi melodeath felé is, mint pl a Darkest Hour, Unearth, késői In Flames, korai Avenged Sevenfold, Bullet for my Valentine, Trivium, August Burns Red, Parkway Drive.


De egyébként a korai metalcore (másnéven metallic hardcore) teljesen más, és azzal amúgy semmi bajom. :D

2020. ápr. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amúgy a kettesnek üzenem, hogy a Cattle Decapitation-nek nem sok köze van a deathcore-hoz. :D Technical death metal / deathgrind inkább. Illetve ha ebben az irányban haladnak lassan a progresszív jelző is mehet rájuk. :D
2020. ápr. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5.Jogos, nem is tudom miért írtam oda.(így utólag visszaolvasva valóban nem passzol)

Progresszív azért még ha nem is, de nagyot lassultak a Death Atlasnál.

2020. ápr. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem a Death Atlas a kedvencem tőlük, és az egyik legjobb album szerintem előző évből. :D
2020. ápr. 14. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#4

Nekem az egyik kedvenc műfajom a metallic hardcore. Bár mivel a legtöbben ezt a kifejezést a korai metalcorera használják, így inkább azt mondom hardcore metal. Olyan bandákat szeretek, mint Hatebreed, Terror, Wolf Down, Sworn Enemy, Pro-pain.

2020. ápr. 14. 07:01
 9/9 anonim válasza:
100%

Egyik sem jön be. Pár évvel ezelőtt, amikor még nem ismertem annyira ezt a két műfajt, akkor még érdekesnek találtam őket, de ahogy egyre újabb és újabb együtteseket találtam, úgy kezdett el az érdeklődésem enyhülni és egyre ellenszenvesebb lett nekem ez a két műfaj. A metalcore-ban falra mászok a tiszta énektől + az összes metalcore együttes egyforma! Szerintem. A deathcore pedig csak a death metal langyos változata sztem. Mára odáig jutottam, hogy én is csatlakoztam e két műfaj népes utálótáborához. Pedig sokféle zenét hallgatok, de ez a két műfaj tiltólistán van nálam.


Ez csak az én saját véleményem, mindenki más véleményét tiszteletben nem tartom.


Egyébként a Cattle Decapitation nem deathcore. Ők az egyik kedvenc zenekarom, így tudom, milyen műfajokban játszanak: deathgrind, technikás/progresszív death metal, régebben grindcore. De semmiképp sem deathcore.

2020. máj. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!