Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ti hogyan tanultatok meg...

Ti hogyan tanultatok meg improvizalni gitaron? Mikortol jott? Mennyire tudtatok mar akkor jatszani? Miket erdemes gyakorolni hozza hogy konnyen menjen majd?

Figyelt kérdés

2 eve gitarozok nagyjabol es eddig csak megtanultam zeneket.

Igaz nem tanarnal.

Tudtok ajanlani valamit egy kezdonek hogy jo legyen?

Nagyon orulnek neki!

Koszonom szepen!


2020. ápr. 14. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Szeretni kell a zenét és nagyoktól (BB King, Hendrix, Angus, J. Mayer, Clapton, Benson, Joe Pass, stb...) tanulni. Tanulni gitárszólót, imprót tőlük éjjel nappal több évig. Aztán az fogod észre venni hogy magadtól is megy, mert akkora eszköztárad van. Hajrá, jó gyakorlást!
2020. ápr. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia #1.

Nekem ők a példaképeim :D

Hendrix, Ritchie Blackmore, Jimmy Page, Clapton, Slash, Tony Iommy stb... Joe Perry, Santana, Chuck Berry, David Gilmour, Gary Moore :D

És hát, igencsak szeretem a zenét :D


Örülök, hogy hasonló zenék tetszenek neked is ;) :P

Te is játszol valamin ?

Akkor "csak" a gyakorlás maradt.

Akkor adjunk neki ;)

2020. ápr. 15. 01:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Jah gitáron, pont legutóbb a Hendrix/Mayer Bold as love c. dalt tanultam. Nem annyira nehéz, de tanulságos, ahogyan atvezeti A-dúrból D dúrba a dalt a versszak közepén (aztán vissza A-ba a Refr) az nagyon gyönyörű...
2020. ápr. 15. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még érdemes megnezni néhány alap skálát, de nem jó ha valaki csak erre támaszkodik, mert unalmas lesz a játék. Arra hogy ha valamit kell játszani ne égj be annyira és ha lehallgatsz egy dalt és nem hallasz ki dolgokat a skála alapján ki tud logikázni. Építsd ki a saját zeneelméleted magadnak, amire tamaszkodsz. Ez csak úgy megy ha megismered a hangszered.
2020. ápr. 15. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Alap skálák legyenek a kézben, vibrato hammer-on pull-off bend legyen rendben és akkor elkezdesz egy skálát játszani, kicsit variálod és kidíszíted az alapvető technikákkal amiket fentebb említettem. Attól hogy dalokat elgitározol soha nem lesz meg az a háttértudásod, hogy értsd mi miért van, és minek hogy kéne működnie az meg az improvizációhoz alapvető.
2020. ápr. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!