Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Boss Katana 50em van, és...

Boss Katana 50em van, és szeretnék hozzá, valami dögös hard rockos, blues rockos, talán Slash-es hangzást. Tudok javasolni valami beállítást, settinget hozzá?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy hogyan van ez, de a dobozában nem volt semmi más vezeték, csak az, amit a 220ba tudok bekötni.

Az, hogy feltudjak tölteni rá hangzást, olyan kábel nem volt hozzá, pedig van olyan kimenete. Valószínűleg nem tartozéka.

Szoktam emiatt, csak a potikat tekergetni, meg bekapcsolni rajta az alap effekteket.

Nektek milyen hangzás jött be ezen az erőlködőn ?

Valami jó kis dögös hangzás van ? :)


Teszek fel a válasz szekcióba képet a poti lehetőségekről.


Köszi, hogy elolvastál ! :)

20/L



2020. márc. 27. 21:17
 1/6 A kérdező kommentje:

[link]


Illetve, érdekelne, hogy majd milyen dugaszt vegyek hozzá :D

A sima USB bemenetnél keskenyebb, és magasabb...

Nem tudom mi a neve :D


Meg még esetleg 1-2 tippet szívesen fogadnék.

Ha pl a settinget beállítom, amit írtok, és nem pont olyan a hangja, mint amilyennek kéne, akkor az lehet a húr hibája ?

A húromról nem tudok semmit, csak annyit, hogy az e1 (azaz a legvékonyabb :D) húrom az vagy B2 vagy G3, mivel nem volt otthon több e1 :D

De a gitárról annyit, hogy az Vintage V100.


Tehát, ha megírjátok, hogy (csak random írom) Amp tiype:Lead, Gain:8, Volume:6, Bass: 3, Middle:7, Treb:4 stb...

Azaz beállítom potosan ezeket, és ha nem úgy szól mint kéne, akkor mivel lehet a hiba ? Benne lehet a húr ?


Mert a neten néztem már ilyesmit, és mindig olyan dobozhangu volt.

Nem hasonlított rá, valamiért...

Aztán lehet, hogy már neki fel volt töltve az erőlködőjére valami hangzás, vagy nem tudom :D


Ezért írtam így a dolgokat.

2020. márc. 27. 21:34
 2/6 anonim ***** válasza:
Bár az adott erősítővel nem rendelkezem, így arról konkrétumot nem tudok irni, de a hangzást a legapróbb tényező is befolyásolja. Nem mindegy a hangszedő, a gitár maga, a húr stbsbt. De maga a játékod is sokat befolyásol
2020. márc. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kojee ***** válasza:
Szia. Mint ahogy az előző én sem rendelkezem ilyen erősítővel, de az általad írt hangzásokat(ami azért a közel tisztától, a kitekert hangzásik kb mindent tartalmaz) én az amp: crunch modellezésnél keresném. Ahogy az előző is írta maga játék elég meghatározó a hangzás területén. Nem tudom milyen szinten gitározol, ezért pár tipp, amit lehet tudsz már. Nem mindegy hogy a gitárnak melyik hangszedőjét használod, a nyaknál lévő mély hangokkal telítetten, míg a hídnál lévő élesebben szól. A mély hangok "tompítják" a torzítás érzetét, ezért a híd hangszedő hangzása jobban torzított lesz, míg a nyaki nem. Az sem mindegy mennyire erősen pengetsz, mert minél nagyobb jelet kap az erősítő, annál inkább torzít, és fordítva-ua: hangerő potméter használata a gitáron (pl. nagyobb torzításnál: nyaki hangszedőt halkítani amíg majdnem tiszta vagy kicsit torzít csak, a hídi meg teljesen feltekerve = egy kapcsolásra van két különböző hangszín). A gitárosok többsége szereti a régi már meglévő hangzásokat ( amit te is keresel), viszont ezeket sok esetben 1 csatornás csöves erősítőkkel hoztak létre, amiknek az a tulajdonsága, hogy csak alacsony hangerőn szól tisztán, és minél hangosabbra tekerték annál inkább torzított, ez valamikor nem egy keresett tulajdonság volt, hanem egy melléktermék.A modellezős erősítők meg ezt a folyamatot szimulálják le. Na ez most elég nagy katyvasz lett, de remélem valamit azért segít.
2020. márc. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi srácok!

Valmelyest tudok gitározni, csak valami jó hangzást szeretnék elérni.

Akinek van ilyesmi masinája, az hogyan csinálja ?

Hogyan állítja be ? :)

Aki tud, az segítsen, "lécci" :D

2020. ápr. 6. 21:44
 5/6 anonim válasza:

Nekem van ilyenem, baromj jó erősítő, tötlsd le a boss tone studiot mindenféleképpen, a csatlakozót meg fotózd le, műszaki boltban adnak majd egy kábelt(pl az omtogonnal a konradban, en ott vettem), es akor ossze tudod dugni a számítógéppel.

Én a helyedben a leadre állitanám, az erősítőt, es a reverbet feltennem 20-30kozé, valamint egy 6-7 delay, bridge pickup, szerintem jol fog szólni, en egy gibson lp-vel meg egy gretschel jatszom. Te milyen gitarral használnád?

2020. ápr. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Amugy azt elfelejtettem, ha letoltotted a boss studiot a gepre, es ossze vannak csatlakoztatva , le lehet tolteni preseteket hangzasokat a netrol, beírod hogy boss katana slash preset, akkor hozza hasonlo keverest fog kiadni az erosito
2020. ápr. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!