Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Más is van úgy, hogy nem...

Más is van úgy, hogy nem tudja, hogy milyen zenét hallgasson?

Figyelt kérdés
Van kb. 150 zeném és azokat hallgatom egésznap, de már kezdenek uncsiak lenni. Viszont nehezen találok olyan zenéket, amik tetszenek. Próbáltam megszeretni a metált, de az valahogy nekem nem jön be, próbáltam megszeretni az ilyen Justin Bieber féle számokat, hagyjatok békén vele inkább. Akkor az ilyen Kis Grófó meg Nótár Mary mulatós zenék, rap, seggrázós orosz zenék, remix-ek egyik se jön be. Egy olyan szintű rap, mint ami a Linkin Park-ban vagy a TOP van az oké, tőlük néhány számot hallgatok is.

2020. ápr. 30. 14:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hallgass régebbi számokat, pl. Beatles, Rolling Stones, Pink Floyd, Sublime, stb. Vagy hallgass Enya-t, vagy Lana Del Rey-t.
2020. ápr. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
De akkor mi az, amit szeretsz? Milyen műfajok? Kereshetnél mondjuk a Linkin Parkhoz meg a TOP-hoz hasonló együtteseket, ha már az bejön. Ilyen rock, rap-rock, indie stílusúakat.
2020. ápr. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1 Mind megvan.


#2 Igazából szeretem a rockot is és a popzenéket is, de hiába, mondom keresek én, de úgy kifejezetten nincs olyan már, ami tetszik. Hallgatok Jacksont, Aguilerát, Amy Winehouse-t, Adele-t, Lorde-t, Sia-t(inkább a régieket, de a mainstream számai között is van 2-3, ami tetszik), Florence Welch-t, Rihannától csak a Diamond tetszik, néhány TS számot, amikor még értelmes volt, Jason Mraz-t, Shawn Mendes-től is csak a Youth tetszik, akkor rock-ból Three Days Grace, Thousand Foot Krutch, Skillet, stb, meg ugye az ilyen legendák, mint pl. AC/DC, Guns n Roses, stb. Aurora Aksnes 1-2 száma, ami még tetszik.

2020. ápr. 30. 15:37
 4/13 anonim ***** válasza:
Kapcsold be a rádiót. Azokon is ugyan azok mennek újra és újra, de ha már unod az egyiket, áttekered egy másik adóra és végigmész. Mire körbe érsz, jó eséllyel megváltozik a rotáció az elsőn.
2020. ápr. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Néha fel szokott merülni 10 ezer zene esetén nálam, olyankor inkább mást csinálok.

De általában ez ritka eset.

A popénekesek sorába mondanám Lana Del Rey-t, az első albuma egész jó.(a többit nem szeretem)

Metal, rockból nehezen tudok mert az nincs így konkrétan kifejtve hogy mit szeretsz.(ezek elég mainstream bandák többféle rock/metal alműfajból, Skillet és a Linkin Park is elég lágy mondjuk egy Metallica-hoz vagy Ozzy-hoz képest)

Amúgy érdemes a hangulatod szerint hallgatni, idővel majd ráérzel.

Úgy kell felfogni mint egy étkezést, hogy érdemes többfélét fogyasztani és változatosan hogy kellő élményt nyújtson és csak akkor fog igazán jól esni ha a szervezed azt kívánja meg.

Szóval valószínű hogy a zenéből egy adott időpontban megfog egy refrén(tipikus popzenei jellemző, műfajtól függetlenül), aztán ha az ember elmélyül benne rájön hogy nem igazán nyújt számára élményt a hallgatása.

Összességében érdemes megtalálni hogy mit keresel a zenében, energia, érzelem, összetettség stb. aztán rátalálsz idővel a számodra megfelelő zenére.(tényleg akkor jó egy zene ha jó értelemben kiráz tőle a hideg)

2020. ápr. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha beírod google-ba, hogy similar artist to XY, akkor tudsz keresgélni.


Pl, itt van Lorde-hoz néhány hasonló: [link]

2020. ápr. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is meguntam a régieket mostanában
2020. ápr. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

En is ugyanigy voltam mint te par eve. Aztan elkezdtem hallgatni uj mufajokat.

Manapsag rapet es countryt hallgatok.


A country errefele egyaltalan nem nepszeru, ha erdekel kildok par szamot.

2020. máj. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Lana del Rey fele zeneje van peldaul a holland Anouk-nak a Sad Singalong Songs album, ha esetleg az az irany erdekel.


Nezegess spotify chart-ot hatha ott talalsz uj zeneket amik mostanaban jottek ki.

2020. máj. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Próbáltam megszeretni a metált, próbáltam megszeretni az ilyen Justin Bieber féle számokat"

Ne próbálkozz, mert az nem te vagy! Azt hallgasd, amit szeretsz.

Nézd meg, milyen zenék azok, amik benne vannak a 150-ben, és ugyanattól az előadóktól hallgass meg más albumokat is! Ha az tetszik, amit most hallgatsz tőlük, szinte biztos, hogy a többi is tetszeni fog.

2020. máj. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!