Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zongora és szintetizátor...

Zongora és szintetizátor egyben (zeneiskolai oktatásra) létezik?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy a kérdés nagyon buta, akkor elnézést kérek. Teljesen laikus vagyok, a 9 éves fiamnak lesz szüksége a fenti két hangszerre. Egy éve játszik szintetizátoron, azt muszáj cserélni, mert kevés már neki. Viszont jövőre kezdi a zongorát is, jó lenne megúszni egy hangszerrel az egészet. Létezik olyan elektromos zongora, ami megfelelő a szintetizátor oktatásához is?
2020. máj. 2. 23:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyit szánsz rá. A szintiken nem jó a zongora dinamika, az tény. Egy elektronos zongorán viszont nincs kíséret meg ilyen szintis dolgok. De talán jó megoldás mondjuk egy Korg pa600 (többször próbáltam mar, nekem tetszett), egy komplett zenei munkaállomás, egész használható billenéssel, és a hangja is egész elfogadható szerintem ezért az árért. De 100 ezer alatt csak simán elektromos zongorát sem kapsz (szinte semmilyet, nem hogy használhatót). Szóval ha használható minőség, rendes játékélménnyel a cél, 200 alatt nem nagyon kivitelezhető...
2020. máj. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De ha csak elkezdeni kell, és nem komoly célokkal, akkor egyenlőre elég egy használhatóbb szinti (nem a 20 ezeres kategóriából, azok borzalnmsak), ami úgy 60 ezernél kezdődik nagyon alap szitnen (jó alternatíva a használt, de ott is egy 40-50 ezret érdemes rászánni).
2020. máj. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, meg fogom nézni a típust.

150-200 között tettem én is az árát, ezt rá is szánjuk, mert látszik, hogy nem csak elzenélget, hanem az élete. Minden percét erre szánja, egész kicsi kora óta hallás után játszik xilofonon, a zenetanár is kiemeli Őt, tehát meg szeretnénk adni az esélyt egy komoly szint eléréséhez. Ehhez a gagyibb hangszerek nem megfelelőek.

2020. máj. 3. 22:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem rossz elektromos zongorának, de szintiként nem szolgál. Az a szinti lényege, hogy kisérő-automatikás, amivel ez a zongora nem rendelkezik
2020. máj. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!