Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Létezik olyan szintetizátor,...

Létezik olyan szintetizátor, ami a billentyű leütésének az erejével arányosan hangosodik illetve halkul? Tehát ha finoman lenyomom akkor épphogy hallom, ha pedig ráütök akkor ellenkezőleg? Vagy ez csak a digitális zongorák sajátja?

Figyelt kérdés

2013. febr. 6. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
persze, ezt hívják dinamikus billentyűzetnek, vagy súlyozott billentyűk (bár ha jól tudom, a súlyozott már mást (is) jelent), vagy billenésérzékeny, nyomásérzékeny..:D sokféle neve van hirdetésekben, de kb 30ezer ft-ért már olyat kapsz, ami így működik, de lehet már olcsóbban is. mostanában már a full gagyikban is megcsinálják ezt, enélkül már tényleg semmi öröm nem lenne az egészben szerintem :D
2013. febr. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Létezik billentésérzékeny, vagyis dinamikus billentyűzet már igen olcsón, akár 10-15 ft körüli áron is, amihez PC-t kötsz, ahol akár egy zeneszerkesztő program beépített hangkeltőit használod. Ez a midi, vagy mester billentyűzet, ami önálló hangképzésre nem alkalmas. Ugyan ez működhet egy külső hangkeltő egységgel is, amit többnyire hangmoduloknak, agyaknak hívunk. Ma már a piacon kapható egységek (szinti, digi zongi)mindegyike tudja a dinamikus billentést-persze nem játékról beszélünk. A billentyű utánnyomás, vagy aftertouch nem kötelező tartozéka a szintiknek, de magasabb kategóriában már ezt a szolgáltatást is beépíti a gyártó. Ez utóbbi úgy működik, hogy a lenyomott billentyűt tovább nyomod. Ennek a funkciónak főleg a fúvósok, agyament szinti hangok, torzított gitárok (stb) vibrátójában van szerepe, de a funkcióhoz tetszőlegesen rendelhető többféle lehetőség-akár egy másik hangszer megszólalása is.

A súlyozott és kalapácsmechanikás billentyűzet már egy másik kategória. Ilyen felszereltséggel és az előbb felsoroltak mindegyikével is kapható szinti, színpadi digi zongora. Persze ezek ára is tükrözi a belepakolt technikát. Mindezen felsorolt beállítások a hangszer, vagy az őt kiszolgáló hangkeltő eszköz menüjében tetszés szerint állíthatók. A midi szabvány 0-127 közti értékhatáron enged módosítani a funkciókon, ami 0 állapotában nem működőt, 127 állapotában teljesen kitekertet jelent. Az alsó, illetve felső értékhatárhoz közeledve egyre kevésbé lesz finomítható az alkalmazások használata. Vagyis nulla értéknél nem működik az opció, 127-nél pedig fullra üzemel-mondjuk utóbbi esetben a billentés érzékenység eltűnik.

2013. febr. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Esetleg tudtok valamit ajánlani így 50e ft-ig bezárólag? Gitározom, a zene nem áll messze tőlem, most jutottam el odáig h nem bírok magammal és venni szeretnék egy szintit. Lényegében csak a zongora érdekel rajta. Tehát nem zenei analfabétának, de azért egy egy alapszintű cucc elég lesz nekem. Min. 61 billentyűsre gondoltam.
2013. febr. 7. 15:41
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem van egy eladó, bagóért!
2013. febr. 8. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!