Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan ne legyen kezdetleges...

Segitseg666 kérdése:

Hogyan ne legyen kezdetleges egy saját zene?

Figyelt kérdés

Hogy értik azt valakinek a zenéjére hogy kezdetleges?

Hogyan lehet ezt a kezdetlegességet kiküszöbőlni?

Mondjuk jó a hangja, jók az alapjai is a mastering is rendben van, mégis azt mondják kezdetleges.


Hogyan vegyem fel a hangom mikrofonnal rendesen?

Úgy értem vocalozás is kell nyílván de milyen trükkök vannak még hogy mg hallgathatóbb legyen?


Hip Hop műfajról lenne szó.



2020. máj. 6. 12:46
 1/3 anonim válasza:
Milyen DAW-t (zeneszerkesztőt) használsz? Nagyon nagyon sok technika van, hogy "felturbózd a kezdetleges" zenédet. Én FL studio 20-at használok elektronikus zene készítésére, hobby szinten. Youtube-on szinte végtelen mennyiségű oktatóvideó van. Instán is van csomó producer, akik tippeket osztanak meg néhány percben. Nagyon lényeges, hogy jól felszerelt PC/MAc-ed legyen, a hangfelvételhez pedig a legideálisabb egy hangszigetelt szoba, ha ez nem lehetséges, lehet improvizálni is - rakd körbe a mikrofonod párnával, csak azt a részt hagyd szabadon, amelyik irányból beszélni/énekelni fogsz -, kell egy jó minőségű mikrofon mindenképp. A hangfelvétel után megint tudsz játszadozni a szoftveren belül a hangszínen, effekteken, stb. Hol lehet belehallgatni az alapjaidba?
2020. máj. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
2020. máj. 6. 22:38
 3/3 anonim válasza:
Szerintem a szöveggel nincs baj, meg a vokál felvétellel. Én rátolnék az alapra egy kis hangerőt, a kick sample-t pedig kicsit meg kellene boost-olni szerintem. Plusz használhatnál még néhány kísérő PAD-et, ami ad egy háttérhangulatot az alapnak, plusz néhány percussive elemet. De ha gondolod, átküldheted az alapot, és átdolgozom az én elképzelésem szerint. Attól függ, miben készítetted.
2020. máj. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!