Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az hogy csináljam mit jelent...

Az hogy csináljam mit jelent az hogy valaki mondja nekem pl: Á-moll játszad vagy B-moll ból. Jatszat ezt a zenét?? Gitáros vagyok

Figyelt kérdés
Meg mondjuk valaki be tesz nkm 1 korg pa alapot és nem tudom nem hallom az akkordokat segítseteg!!

2020. máj. 18. 13:11
 1/1 Mojjo ***** válasza:

Zeneelméletet kell tanulni, nincs mese :)


Ha azt mondják, hogy játsz A-mollban, az azt jelenti, hogy A-moll hangnemben játszd, amit játszani kell. Megadják a fekvését a zenének, amit játszanod kellene.

Pl van egy dal, teszem azt, E-moll hangnemben írták, és van hozzá egy akkordmeneted, mondjuk E-moll, C-dúr, D-dúr. De ugyanezt át kell rakni A-moll hangnembe, mert pl az énekesnek kényelmesebb úgy. Ilyenkor azt mondják neked, hogy játszd A-mollban, és neked tudni kell, hogy akkor az előzőek helyett A-moll, F-dúr és G-dúr akkordokat játszol.

Ugyanaz az i - VI - VII akkordmenet, csak más hangnemben.


De ahhoz, hogy ezt kapásból meg tudd csinálni, ismerni kell a skálákat, ismerni kell az egyes skálák fokait (na meg tudni, hogy mi az egyáltalán hogy a skála foka), tudni kell, melyik fokra milyen akkord építhető stb stb... Szóval tanulni kell. Sokat.


Azon, hogy egy zenéből nem hallod ki az akkordokat, meg végleg nem tudunk segíteni. Ha gyakorlott leszel, akkor majd kihallod, feltéve, ha nem vagy botfülű.

2020. máj. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!