Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen skálákat kellene...

Milyen skálákat kellene megtanulnom?

Figyelt kérdés
Először is, 2 éve autodidakta módon tanulok gitározni, előtte zenesuliban zongoráztam sok évig. A blues skálat ismerem és egész normálisan tudom is használni, csak egyrészről igazán unalmas, és csak blueshoz van értelme. Metált (Thrash és heavy), rock szinte összes ága és punk /punkrock és poprock. Melyik skálákat lenne érdemes először megtanulni? Aztán majd tudnám variálni, de ilyeneket úgy szeretek tanulni, hogy minden részét nagyon jól tudni, és úgy újat tanulni, majd vegyítnei ezeket.

2020. jan. 5. 01:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát megtanulhatod sorban az összeset. Dúr, Moll, 7-es, bepop, moll..., stb De szerintem sokkal több értelme van nagyok gitárszoloit lehallgatni és azokat elemezgetni és azt saját magadnak rogzited és tudni fogod az mikor melyik fog jól szólni.
2020. jan. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 hun_74 ***** válasza:
100%
Ha tudsz több mint 3 akkordot akkor punk zenésznek már túlképzett vagy... ,🤣🤣🤣
2020. jan. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ha már a thrash metált megemlítetted, akkor egy fríg/lokríszi hangsorral megtanultad szinte az összes thrash-riffet :)


A sima moll skála mellé érdemes még a harmonikus moll skálát kitanulnod, ha meg egy sokkal pikánsabb hangsort akarsz, akkor pedig a roma-moll hangsort is.

2020. júl. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 ZorPrime ***** válasza:
Jóféle keleti skálákat! Hirayoshi, Akebono, Iwato és társai. Metalban nagyon működnek.
ápr. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!