Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miről szól a P. Mobil "A...

Miről szól a P. Mobil "A zöld, a bíbor és a fekete" című száma?

Figyelt kérdés

Amikor először hallottam (9-10 évesen), nem értettem belőle semmit, csak megtetszett a dallama, ezért hallgattam. Igazság szerint a mai napig nem nagyon foglalkoztam vele, de ahogyan olvasgattam a dalszöveget, leesett belőle valami. Mivel nem szeretnék hülyeséget mondani/gondolni, gondoltam, rákérdezek itt a dalszöveg helyes értelmezésére.

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!


2010. júl. 29. 22:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha minden igaz, ez egy emlékdal. Erre utal a "Legyen az álmod szép!" jókívánság is.
2010. júl. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van. Rákerestem, és azt írja, hogy Radics Béla emlékére írták. Nekem is az jött le belőle, hogy a halálról szól.

Kösz a kommentet!

2010. júl. 30. 12:47
 3/11 anonim ***** válasza:
Eredetileg P.BOx szerzemény, Bencsik Sándor emlékére. Radics halála után vették fel a 4 énekessel, akkor lett benne billentyű rész, illetve az utolsó versszak (vedd fel a fehér gitárt) ekkor került bele. youtuben van egy felvétel az "eredeti" számról, Vikidállal.
2010. júl. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kösz a választ!

Igen, van olyan felvétel is ahol csak Vikidál énekel, őszintén szólva nekem az jobban tetszik, mint ahol négyen vannak. Azt hiszem, ez az a videó:

http://www.youtube.com/watch?v=ZV6MoA-N7Fk

2010. júl. 31. 15:50
 5/11 anonim ***** válasza:

utsó vagyok előkerestem, ez az :

http://www.youtube.com/watch?v=pS1i_YN1Zu8

sokaknak jobban tetszik ez. nekem a billentyűs jobban tetszik. bár kitudja. mindkettő jó.

2010. júl. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
ezt a dalt az elhunyt motorosok emlékére szokták még megszólaltatni..legalábbis én ugy tudom...
2011. febr. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Eredetileg valóban P. Box, 1982-ben vették fel először. És Bencsik írta, ezért nem igazán íródhatott az ő emlékére. Nem. Radics Béla halálára írták. Aztán 1987-ben meghalt Bencsik is szegény, és 1995-ben Schuster Lóri, a P. Mobil vezetője összerakott az ő emlékére egy válogatáslemezt. Erre csinált a P. Mobil egy új felvételt (4 énekessel: Tunyó, Vargamiki, Vikidál, Bill), és íródott hozzá kifejezetten Bencsikről egy új versszak is.

Azóta meghalt Cserháti Pityi, a P. Mobil, később a P. Box billentyűse, aztán Tunyó is, ezért ma már 4 ember emlékére szól ez a dal. De új versszak több nem készült.


Maga a szöveg kicsit avantgárd, nem lehet minden szavát értelmezni.

2011. márc. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Közbiztonság Szilárd válasza:

Kivételesen nem Bencsik írta, hanem Sáfár Józsi, a basszusgitáros.

Schustertól meg elég nagy pofátlanság, hogy ennek egyáltalán nekiállt, mert Bencsiket utálta és mindenhol fikázta a P. Mobilból való kilépésétől haláláig (ez kb. 7 év), ahogy Vikidált is, aztán vele 94 táján kibékült, majd megint összeveszett, és azóta megint utálja.

2018. jan. 9. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Közbiztonság Szilárd válasza:
A szöveg melyik részét nem lehet értelmezni átlag 8 osztályos végzettséggel, ahol tanultak már olyat, hogy "költői kép"?
2018. jan. 9. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Miért az a három szín ami? A zöld a zöld csillag szám? de mi a bíbor és a fekete? Mondjuk a fekete lehet a halál. De mi a bíbor?
2021. ápr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!