Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Volt a 80-as években egy...

Volt a 80-as években egy köhögős track, ami nem az, amit mindenki keres. Ki követhette el?

Figyelt kérdés

Essünk túl a lényegen: Ű-öhhööhhá... Hoaaa! Hoaahú! (Rendes hányáshang) Még egyszer elölről ugyanez kicsit a végén talán felfelé pitchelve, a kezdő köhögés harmadszor is, és zene: ilyen pengetettnek ható szintibasszus, két hang, két ütem dó, két ütem alsó szó, ritmusa "pmm-pmm (szün szün) pm-pm-p-pmm (szün)", közben üvegtörés, helyeslő ember, mindenféle effekt, erősödő géphegedű akkordok, aztán indul egy enyhén vokálos beütésű szintilead főtéma (feljátszom valahova, ha nem elég a leírás), egy szomorú szintivonós akkordmenet kicsit dallamozó felső hanggal, aztán megint elölről. Az egész elég szomorú. Asszem azt mondták, valami díjat vagy versenyt nyert, ami vagy dohányzásellenes, vagy környezetvédelmes, már nem tudom, kiskölyök voltam.


Szóval kik csinálhatták, hol lehetnek ők most, mi volt a címe, meghallgatható-e még valahol, vannak-e még ilyenek? :)


2020. máj. 23. 10:14
 1/4 TR75 ***** válasza:

Hát nekem erről a Laserdance Laser Fear című száma ugrik be:

[link]

Italodisco, spacesynth és hasonlók alatt keresheted, az ZYX kiadó nyomta őket ezerrel (jellemzően egy ember állt mögöttük, Michiel van der Kuy). Koto néven is találhatsz albumokat.

[link]

Nagyjából ha egy albumot hallottál, az összest hallottad, de nagy rajongótábora van.

2020. máj. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 TR75 ***** válasza:
Ja, és manapság is aktív a projekt.
2020. máj. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Örök hálám! Mekkora trekk, nem? Azért így utólag már fura, hogy a vonósozós résznél nem esett le, tök nyilvánvaló kellett volna legyen.. :)
2020. máj. 23. 18:19
 4/4 TR75 ***** válasza:
Én szeretem a Laserdance-t. Bár tényleg egysíkú. De hát a fiatalságom része volt.
2020. máj. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!