Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek melyik a legjobb...

Szerintetek melyik a legjobb zenei évjárat vagy évtized? Mármint szerinted mikor volt a csúcsán a zene?

Figyelt kérdés
Ha írtok pár számot-albumot példának, az plusz pont :)

2020. máj. 27. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem szubjektíven és ki merem jelenti hogy objektíven is valahol a 80-as években lehetett:

AC/DC - Back in Black

Black Sabbath - Heaven And Hell

Deep Purple - Perfect Strangers

Guns N' Roses - Appetite For Destruction

Iron Maiden - The Number of the Beast

Slayer - Reign In Blood

Metallica - Master of Puppets

Anthrax - Among The Living

Megadeth - Killing Is My Business… and Business Is Good!

Bathory - Bathory

Bathory - Blood Fire Death

stb.

Tudnám sorolni, szerintem a 70-es évek is viszonylag erős volt, illetve a 90-es sem volt éppen gyenge.De nyilván mindegyik évtizedben voltak meghatározó korszakok.

Minden esetre én a 80-as éveket tartom a könnyűzene csúcspontjának, azóta sem hallani olyan nagy lemezről mint pl. a Master of Puppets.

2020. máj. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Waff ***** válasza:
Első válaszolóval kb teljesen egyetértek.
2020. máj. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
80's évek +1
2020. máj. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1780ban :D Mozart szerzeményeit tolták 100 éve és játszani fogják 500 év múlva is, ha lesz még civilizált emberiség.


Ha azt kérdezted volna, hogy xy műfaj mikor élte virágkorát, arra bármelyik előző válasz megfelelő.


Alapvetően az ember 30 éves koráig betáplálja magába azokat a zenéket, műfajokat amiket hátralévő életében kedvelni fog. Nyilván nem kellett élni ehhez 300 éve, vagy az 1970-es 80-as években.

2020. máj. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Waff ***** válasza:
Na igen, a 18. századot (főleg az első felét) még én is hozzátenném, leginkább Bach miatt, az egyes válaszoló listájához.
2020. máj. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

"Szerintem szubjektíven és ki merem jelenti hogy objektíven is valahol a 80-as években lehetett."


Hát ez inkább erősen szubjektív. Én pl soha nem tudtam megszeretni a thrash metált, meg a heavy metált, te meg szinte csak olyanokat írtál. Jó, mondjuk a Black Sabbathnak a korai számait még ma is meghallgatnám bármikor, vagy amit írtál tőlük még az is jó.

2020. máj. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6.Az a pár album csak szemléltetés, közben a mainstreamben Michael Jackson és Madonna is térhódításba kezdett.

Aztán a Depeche Mode megalakult és jó pár sikert el is könyvelhetett a 80-as évek végére.

Van Halen is ebben az évtizedben alkotott, aki nélkül nem lenne ugyan az a mai könnyűzene.

De nyilván lehetett volna írni a country, vagy éppen a jazz fénykorát csak éppen nem volt akkora hatása az utókorra, és szerintem ez a lényeg, meg a zenei termékenység sem mindegy.(abban marad el pl. a 70-es évek)

2020. máj. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

60-as evek

80-as evek

2000-es evek

2013

2016

2017

2020. máj. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!