Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Rendi iskolába járok, vallásos...

Rendi iskolába járok, vallásos vagyok, nem kéne hallgatnom ezt az együttest?

Figyelt kérdés
Nem tudom, ki hallott már a Ghost együttesről, lényeg, hogy eléggé sátánista, és nagyon jó számaik vannak... rettentő fülbemászóak, viszont tele van olyasmikkel, hogy "hail satan" meg ilyenek... semmi szándékom tiszelni a gonoszt, sőt, szerintem mélyen vallásos vagyok (római katolikus)... szeretném hallgatni őket, de nem tudom mennyire megy ez szembe a "szabályokkal" vagy nem tudom... ötletek?

2020. máj. 29. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mivel 2 ellentétes vallás a kereszténység és a sátánizmus, döntened kell hogy melyik mesében hiszel.


De mivel te döntöttél, Ghostot meg csak a zene miatt hallgatsz, szerintem egyáltalán nem gáz.


Én is hallgatok Skilletet mert jó zenéik vannak, pedig eléggé keresztény rock, én meg ateista vagyok.


Néha persze rákérdeznek hogy ez mégis mi, olyankor azt mondom hogy a zene a lényeg, akkor is tetszene ha pónikról énekelnének.



Szóval túlparázod.


De ha komolyan zavar, írj privátot és 5 perc alatt keresek olyan zenekart ami jobban bejöhet neked vagy 10 perc alatt levezetem miért vicc a kereszténység (kezdve onnan pl hogy Krisztus alakja és a bibliai történetek "Krisztus előtt" évezredekkel is léteztek más mitológiákban)

2020. máj. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván egy bigott vallásos szerint teljesen elfogadhatatlan hogy ilyet hallgass.


Ezért jó "hitetlennek" lenni, nem kell az embernek ilyen hülyeségekkel való dilemmával bonyolítani az életét még külön. :D

2020. máj. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

#1.Szerintem a vallás mindenkinek a magánügye, én sem csipem a kereszténységet de hogy vicc lenne az erős kijelenteni.


Kérdező:

Nem sok közük van a sátánizmushoz, ez a-féle figyelemfelkeltés.

A "legprofibbak", Euronymous-ék sem gondolják teljesen komolyan(sok írás van benne a témában, de igazából minden csak a hírnévért volt), a kereszténységellenességet már annál inkább de kétlem hogy a Ghost így gondolná, szimplán csak jól hangzik.(ez is Varg-ék hagyatéka)

De véleményem szerint korai Mayhem-t sem bűn hallgatni, ha csak a zenéért teszed.(pedig ha valakik akkor ők voltak a kereszténységellenes banda)

2020. máj. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!