Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyire nevezhető furának a...

Mennyire nevezhető furának a zenei ízlésem?

Figyelt kérdés

Igazából az évek során sokban változott, az egyetlen, amit egészen 6-8 éves korom óta szeretek, a komolyzene, főleg Csajkovszkij és Vivaldi.


De közben mostanában egyre több metált és rockot hallgatok, mint az Iron Maiden, AC/DC, Metallica, Megadeth, Judas Priest, Gran Kurazh, Arija, Korpiklaani, Nightwish, Szergej Mavrin, Babymetal stb.

De (és itt jön az, amire a legtöbbször megkapom, hogyha ezt hallgatom, nincs is zenei ízlésem) hallgatom még a tatut és Jelena Katinát is. Emellett sokszor hallgatok olyan zenéket, amiket animékben hallottam, mert sokszor megfognak, ráadásul az animének köszönhetően pozitív érzelmek kötnek hozzá. Ezek alatt értem az összes zenét az openingtől az aláfestő zenéig. Pl.: [link] , [link] , [link] , [link] stb.


És sokan a környezetemben ezt kifejezetten furcsának tartják és sokszor szóvá is teszik. Ezért gondoltam megkérdezem, hogy mások mit gondolnak róla. Szóval, nektek mi a véleményetek? Tényleg furcsa, vagy nem?

(Természetesen ez nem befolyásolja azt, hogy mit fogok hallgatni, csak kíváncsi vagyok.)



2020. júl. 7. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha, te furcsa vagy ez miatt, akkor én is, de akkor nagyon.:D

Egyszerűen, csak változatos a zenei izlése. Ezzel, nincs semmi probléma. Ne foglalkozz mások véleményével, hallgasd azt, ami jól esik, azt meg, hogy ezt mások furának tárják, azzal meg ne foglalkozz. :D

2020. júl. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tartják (bocsánat elirtam😅)
2020. júl. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tök átlagos, rengetegen hallgatnak ilyen zenéket.(a metal bandák mind befutottak, ismertek, ahogy az anime zenék is elterjedtek manapság)

A klasszikus zene amúgy is nagyon hasonlít a metalra, szóval ezen sincs semmi furcsa.

"(Természetesen ez nem befolyásolja azt, hogy mit fogok hallgatni, csak kíváncsi vagyok.)"

De mégis megkérdezted, szóval valamelyest megerősítést vársz...

Egyrészt a zene szubjektív megítélésű, szóval csak magad tudod megállapítani hogy neked mi a jó, más nem.

Másrészt ebből következően mit számít pl. az én véleményem ha nem befolyásol.

Az meg hogy a te környezetben, az csak egy dolog, élünk rengetegen a Földön szétszórva és biztosan sokan vannak még rajtad kívül aki hasonló ízléssel rendelkezik.(hogy kinek mi a fura az is szubjektív)


Furcsa zenei ízlés amúgy nincs, azt kell hallgatni amit az ember szeret.

Nincs az hogy 1 szubkultúrát lehet csak, meg hogy ami túl underground zene az elkerülendő.(gondolom még fiatal vagy és ezért foglalkoztat, hidd el sokat fog még változni idővel pedig háttérbe fog szorulni de így van ez rendjén)

2020. júl. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem olyan furcsa a zenei ízlésed, szimplán csak vegyes. :) Az meg ne érdekeljen téged, ha esetleg másnak nem tetszik, amit TE hallgatsz. A zene szubjektív dolog, egyéni ízlés dolga, kinek milyen hangok váltanak ki dopamin termelődést az agyában. :D
2020. júl. 8. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tom Benko ***** válasza:
100%
Széles az érdeklődési köröd, nem furcsa. Ez jó dolog, sokkal inkább megtalálod az értékeset.
2020. júl. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyesmi. Komolyzenén nevelkedtem, bátyám csellózott 10 évig, anyukám is zongorázott sokáig, én pár évig, apukám is szereti a komolyzenét, zenei általánosba jártam, ott még jobban megtanultam értékelni a komolyzenét.


Emellett persze modern zenét is hallgattam, szintén elég széles skálán, jazz, rock, oldies, powermetal, de néhány pop előadó is tetszik, nagyon sok indie folk, indie rock, en bloc indie műfajú zenét hallgattam. Igazából csak death metal meg rap az, amit kerülök az ismertebb műfajok közül, amúgy nem zárkózom el szinte semmi elől.


Szerintem sem fura, ha meg igen, akkor sincs semmi :) Engem anno cikiztek is a komolyzenei érdeklődésem miatt, pl volt olyan csúfnevem, hogy "Mozart", még általánosban :D

2020. júl. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!