Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Basszusgitárosok! Tudnátok...

Basszusgitárosok! Tudnátok segíteni egy nagyon kezdőnek erősítő ügyben?

Figyelt kérdés

Lehet nagyon hülye kérdés lesz, mert ilyen téren még eléggé kezdő vagyok.

Tehát.

Itt ez az erősítő például: [link]

Ezt csak rácsatlakoztatom áramforrásra, bedugom a basszusgitárt, aztán a fejhallgatót vagy hangszórót, és már tudok is játszani? Vagy ezek pontosan hogy működnek?


2020. júl. 11. 01:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak szólógitáros vagyok de van egy apró rálátásom ezekre a cuccokra.

Szóval ehhez kellene egy basszusláda (hangszóró) is vagy marad a füles amíg nem lesz vagy próbateremben találsz ami van.

A leírás elég érdekes, azt írja hogy kétezer wattos, háát ez akkora teljesítmény a valóságban hogy leszedi a falról a villanyórát de a sapekodat a fejedről is ha igaz. Szóval bőven elég. Valamint van benne három dupla trióda előfokcső de szimulálni tudja a csöves hanzást. Ez nagyon szép de akkor minek bele három Loop-nak és miért csak FET jutott előfoknak. És a végfok az mi és hol a ventillátor? Bár a basszer erősítők inkább tranyósak/Fetesek a dinamikus hangindítás miatt szóval lehet hogy tényleg csak az effektelés miatt rakták bele azt a három csövecskét. Mindenesetre ahogy írod, ráadod az áramot, gitárt és fejhallgatót bedugod és nyomathatod is neki. Ezen kívül még vannak olyan jó kis csatik hátul hogy PC-re tudod hangkártyán keresztül analóg csatlakoztatni.

2020. júl. 11. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, tudom hogy láda is kéne hozzá, viszont egyelőre csak itthon akarnám használni fejhallgatóval. Csak basszus hangládát lehet rádugni ezekre, vagy mondjuk itthoni hangfalakat is? (amik nem aktív hangfalak)

Amúgy a ventillátor szerintem ott van a bal oldalán ha szemből nézzük, mert az egyik képen oldalt látszik valami fém rács szerűség.

De egyébként nem pont ezt szeretném, csak így álatlánosságban ilyen erősítőkről kérdeztem.

2020. júl. 11. 02:56
 3/3 anonim ***** válasza:

A Bugera nem csinál rossz erősítőket és az ára is barátságos. Szóval lehet ez egy nagyon jó cucc is csak ki kellene próbálni.

Én kezdetben rádugtam egy házimozi mélyládát amit otthon találtam és olyat amit később nem sajnáltam csak szóljon valami. Így is elég hangos volt és nem lett baja semminek.

2020. júl. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!