Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » No Thanxes csávó új zenéjéről...

No Thanxes csávó új zenéjéről vélemény? Illetve az egész esetről?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a No Thanx finoman szólva is egy eléggé megosztó zenekar volt, már akkoriban is amikor elkezdték...


Voltak akiknek már ez is túl "alter" volt és nehezen befogadható, illetve voltak akik ismerték a valódi emo műfajt, tudták hogy hogyan viszonyul a hardcore punkhoz és az indie rockhoz... Nem keverték össze a pop-rockal zeneileg, meg az emo scene stílussal sem általában... Nyílván a No Thanxet mindkettő tábor utálta.

Az egyik mert nem értette, nem tudta befogadni és már Őket is lázadóknak tartotta, a másik, valószínűleg intelligensebb réteg pedig mert megvolt az ízlése, valamennyire értettek a zenéhez, nem dőltek be ennek a kamu emonak, stb.


Én sem láttam többet soha bele mint ami, nem voltam rajongó.

De ilyen 14 éves fejjel azért a másik nemzedék számuk bejött, annak ellenére is, hogy akkor is tudtam, hogy ez nem jó zene és pózerek a srácok...

Viszont mélységesen føsnak sem tartom, még ma sem.

Azt gondolom, hogy egynek akár elmenne, egy 17 éves előadóitól, mint debüt munka...


[link]



Ez akkoriban egy hatalmas sláger volt és mint mondtam, valamennyire megosztó is volt, de azért a 14-18 évesek többnyire szerették.

Én speciel olyan körökben mozogtam, ahol ez a szám szinte egy hímnusz volt. Sosem voltam emo, de a környezetemben voltak emok, meg punkok is, vagy olyasmik... Sok igényes zenét is hallgattak, mint pl. a Fugazi.

Volt pár 15-16 éves "emós" csaj, akik szintén, de sokat hallgattak No Thanxet is :) De amúgy jó csajok voltak, annyi idősen eszméletlenül bejöttek nekem, szerettem ezt az időszakot, ami Magyarországon tartott összesen vagy 2 évig.

Na mind1 is.


Az énekes csávó is, ez az Erik, itt még csak 17 éves volt.


Nyílván sok művész ennyi idősen már hatalmasakat alkotott, de ettől függetlenül, akár pozitív irányba is fejlődhetett volna az évek, évtized alatt, hiszen nagyon fiatal volt.


Erre 31 évesen ilyet tesz ki:

[link]


Nektek mi róla a véleményetek?


Persze tudom, hogy sosem készített jó zenét, mint már írtam, az én fiatalkoromnak mégis része a zenéje, az akkori korszellem miatt... Biztos más is van így ezzel.


És olyan fura, szürreális érzés hogy annak a számnak az énekese, ilyen zenéket készít ennyi idősen.

Aki annyi fiatalhoz eljutott akkoriban... Tuti, hogy a mostani zenéje még azoknak sem tetszene, akiknek annó tetszett.



És még csak nem is megragadt egy szinten, hanem visszalépett...


Ha annyit fejlődött volna a 2007-es önmagához képest, amennyit visszafejlődött, akkor talán eljutott volna addiga a pontig is hogy jónak nevezzük.


De amúgy én nem gondoltam, hogyha még hallok valaha felőlük/felőle akkor le fog nyűgözi, de azért erre sem számítottam :D


Ti mit gondoltok, összességében?



2020. júl. 14. 03:27
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Valahogy én nem ismerem ezt a bandát, így nagyon nem tudok véleményt mondani az egészről, de a lényeg, hogy vannak, akik egyszerűen csak stílust váltanak, akár a siker miatt, akár más miatt, pl. Taylor Swift, Sia, vagy Imagine Dragons is ilyen.


Az, hogy mi a jó zene meg relatív, szerintem az első link nem volt rossz, de igaz nem is volt nagyszám, a második link viszont hát, maradjunk annyiban, hogy én nem szeretem az ilyen zenéket, de ettől függetlenül másnak még lehet tetszhet.

2020. júl. 14. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A No Thanx egy termék volt és akkor, ott teljesen jól működött. Ami jó volt, hogy a zenék mögött volt munka. Kétlem, hogy a legtöbb számot egyedül ők írták, mert érezhető, hogy ez a korukhoz és szintjükhöz képest azért túl összeszedett volt. Az a helyzet, hogy ez a mai "termékek" nagy részéről már nem mondható el.

Az Egy másik nemzedék nálunk is tarolt gimiben, pedig amúgy senki sem szerette őket... :D Nekem A fekete nap gyermekei jut néha eszembe, az is kellemes volt.


Erikkel kapcsolatban nekem az volt fura, amikor Kisóval összejött. Volt neki már szóló próbálkozása, de az is szörnyű volt. Ez pedig... Még nem láttam, de egyenesen szánalmas. Szerintem szegény gyerek nem tudta elengedni, hogy ez a gép elszállt és ő nem egy különösebb tehetség, mögötte álló producerek nélkül.


Amúgy nekem az Anti Fitness Club kifejezetten bejött!

2020. júl. 14. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez gyengebb es gagyibb, mint egy mulatós
2020. júl. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Emlékszem anno a No Thanx dalát én is mennyire szerettem... Nem voltam kimondottan nagy rajongója az együttesnek, de valamiért ez a szám nagyon megragadt bennem, és a mai napig előfordul, hogy nosztalgiázás közben meghallgatom. Tény, ez sem egy mestermű, de a hangzásvilága mégis közelebb áll hozzám, mint bármelyik popzene.


Az, hogy Erik milyen stílust képvisel most, számomra sokkoló. Fogalmam sem volt róla, hogy az együttes felbomlása után mi lett vele, így tényleg rendesen meglepődtem. Nem tudom, hogy miért erőlteti a dolgot, ha ennyire látványosan nem megy neki, vagy miért nem ad ki olyan munkát a kezei közül, amire ennyi idősen büszke lehetne. Nem tudom, valóban ilyen dalokkal akar ismert lenni?

2020. júl. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!